Global Ukraine на AGROPORT-2015

0

Global Ukraine на AGROPORT-2015:

Українські експортери  мають відкрити можливості глобального світу

Global

15-17 жовтня  у Міжнародному форумі з розвитку фермерства в Україні AGROPORT-2015 візьмуть участь представники спільноти Global Ukraine, які допоможуть українським експортерам розвинути мережу партнерства у країнах Європейського Союзу, а також на ринках Африки, Азії, Північної та Латинської Америки.

Global Ukraine Foundation вперше підтримала проведення цьогорічного форуму. Нагадаємо, AGROPORT-2015 пройде у межах оголошеного ООН Міжнародного року ґрунтів.

 

Участь у дискусії візьмуть лідери-експати з Єгипту, Китаю, Грузії, ОАЕ, ЄС та США.

Засновниця Global Ukraine Foundation Віолета Москалу переконана, що українські лідери, які проживають закордоном можуть виступити у ролі громадських торгових аташе та сприятимуть просуванню українського агробізнесу через механізми народної та бізнес дипломатії.

«Global Ukrainians допоможуть з одного боку відкрити нові ринки у різних країнах, на різних континентах, а з іншого залучити інвестиції в Україну. Адже наші лідери працюють у таких інституціях як Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація у Вашингтоні. Там вони якраз займаються пошуком інвестицій та фінансових ресурсів», зазначила пані Москалу.

 

Також, за її словами, українським виробникам бракує обізнаності у маркетингу та менеджменті. Вони роблять хороший продукт, але не знають як вийти на  міжнародний рівень. «Є труднощі з оформленням документів, немає навіть презентаційних каталогів, з якими можна  брати участь у ярмарках, виставках, чи зустрічах. Наша фундація якраз має намір створити таку комунікаційну базу. Ми можемо передати їм свій досвід, провести тренінги та допомогти вийти з українського мікрокосмосу і відкрити можливості глобального світу», додала Віолета Москалу.

 

Співзасновник мережі Global Ukrainians Олексій Москаленко упродовж останніх 5 років працює у Шанхаї у сфері ринкової аналітики в міжнародних компаніях (індустріальні закупівлі та продажі).

Він переконаний, що для вдалого виходу на світові ринки та ефективного просування усієї галузі необхідно поєднувати можливості держави (спільної участі у виставках, проходження сертифікації, здійснення ринкових досліджень) та власні маркетингові здібності. Однак окрім цього, на його думку, для «потужного корабля з професійним екіпажем та запасом палива потрібна ще й людина, яка знає місцевість, допоможе прокласти маршрут та порозумітися з приймаючою стороною». Цю роль зможуть на себе взяти глобальні українці.

 

«Є одна повчальна історія про Норвегію та Японію. Пару десятиліть тому, після багатьох років державних дотацій у риболовлю, Норвегія отримала головний біль  перевиробництво, залежність від галузі та відсутність нових ринків збуту. Вони вирішили просувати продукцію закордоном і обрали основним ринком збуту Японію.

У норвезькому посольстві у Токіо було влаштовано бенкет для лідерів японського ринку, де шеф-кухар ризикнув і подав суші з сирим лососем. Але японська сторона поставилася до цієї ідеї дуже скептично: колір, запах, форма та смак норвезького лосося були непривабливими. До того ж, споживачі б хвилювалися за безпеку вживання сирого продукту.

Але для норвежців цей варіант позиціонування був дуже цікавим, оскільки риба для суші на ринку коштувала в 4-5 разів дорожче. Тому одна з норвезьких компаній запросила досвідченого риболова Бйорка Ейріка Ольсена, який володів японською мовою та розумівся на їхній культурі, стати відповідальним за продажі в Японії. Після кількох років переговорів йому все-таки вдалося заохотити японського партнера почати продажі сирого лосося як інгредієнту для суші. Результат нам всім відомий  через популяризацію японської кухні у світі норвезька рибопереробна галузь досягла небаченого успіху», зазначив Олексій Москаленко.

Нагадаємо, AGROPORT у Харкові (15-17 жовтня) проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй і є єдиним українським агрозаходом, що включений у календар FAO 2015 року.

Місія Global Ukraine Foundation – формування глобальної професійної мережі народної дипломатії, здатної сприяти просуванню української ідентичності, культури і захисту економічних інтересів по всьому світу.

Прес-служба Global Ukraine

Share.

Leave A Reply