Місія ОБСЄ продовжить роботу в Україні без змін до мандату

0

Керівник робочого штабу ОБСЄ Антьє Леєндертсе (Німеччина) оприлюднила заяву про те, що її країна підтримує продовження діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, але виступає проти внесення змін до мандату місії.

Про це було оголошено на нещодавньому брифінгу в Києві, передає агенція «УНІАН».

Дипломат повідомила, що зараз тривають консультації щодо майбутньої діяльності місії ОБСЄ і можливостей роботи її представників на Донбасі. Саме Німеччина виступила за продовження діяльності СММ ОБСЄ в Україні і після березня 2016 року. Як відомо минулого року, 12 березня 2015 року Постійна рада ОБСЄ вирішила продовжити мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до 31 березня 2016 року. Планувалось, що до цього терміну сторонами конфлікту мають бути виконані Мінські угоди і робота наглядових міжнародних груп або змінить свій формат, або взагалі буде припинена. Проте, враховуючи сьогоднішню ситуацію на сході України, це – неможливо. Так само недоцільно вносити зміни і до мандату місії.

Підтвердженням заяви Антьє Леєндертсе стали останні події у зоні АТО. На вихідних група спостерігачів місії ОБСЄ підтвердила факт бойового зіткнення військових ЗСУ з терористами «ДНР». Бойовики атакували село Водяне, що поблизу Комінтерново, намагаючись його захопити. Бій був зафіксований камерами місії, встановленими в н.п. Широкіне.

Читайте за темою: Похищение Европы: Итоги

До речі, незважаючи на критику, саме німецька дипломатія і політикум останнім часом активно підтримують Україну.В п’ятницю голова Комітету у справах Євросоюзу німецького Бундестагу Гюнтер Кріхбаум під час зустрічі з Петром Порошенком заявив, що Київ може розраховувати на підтримку Німеччини.

Він також запевнив, що санкції відносно Росії залишаться, поки Москва не виконає Мінські домовленості.

Share.

Comments are closed.