Прокуратура Берліну притягне до відповідальності російського кореспондента за брехливий сюжет

0

Саме клопотання адвоката про перевірку законності сюжету російського тележурналіста Івана Благого про нібито викрадену і зґвалтовану мігрантами арабського походження російськомовну дівчинку Лізу Фісенко послужило підставою для відкриття кримінальної справи.

Берлінська прокуратура почала попереднє розслідування. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на німецького адвоката Мартіна Лютле.

За його словами, зараз щодо Івана Благого висунута «проста підозра», яка є необхідною процедурою для початку дізнання.

Адвокат звернувся до прокуратури Берліна з клопотанням про перевірку законності сюжету російського Першого каналу ще наприкінці січня. Нагадаємо, що його автор розповів історію передбачуваного зґвалтування в Берліні 13-річної російськомовної дівчинки мігрантами з арабських країн. Телесюжет, знятий за кліше російської пропаганди, був навмисне створений для розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Після виходу в ефір скандального відео, в декількох міста Німеччини пройшли нечисленні мітинги російських мігрантів з досить агресивною риторикою.

Читайте за темою: Чому для України все тільки починається?

За словами Мартіна Лютле, за вчинені дії російському журналістові загрожує від трьох місяців до п’яти років тюремного ув’язнення. Адвокат зазначив, що свідки і родичі, які фігурують в сюжеті – підставні особи, вони розповідали неправдиві факти, а відео, яке показав «Перший канал», не має відношення до історії зі «зґвалтуванням» – ролик був опублікований на YouTube ще у вересні 2009 року.

Поліція Берліна підтвердила інформацію, що повідомлення про викрадення та зґвалтування мігрантами російської дівчинки, поширене ЗМІ РФ, виявилося неправдивим.

Брехлива пропаганда з боку Росії спрямована на ще більше ускладнення проблеми з біженцями у Європі. В 2015 році країни ЄС прийняли 1 400 000 мігрантів. В 2016 році очікується прибуття ще одного мільйона – прогнозує Міжнародна організація з міграції.

Share.

Comments are closed.