НАТО додатково розмістить у Східній Європі кілька тисяч військових і авіацію

0

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції напередодні зустрічі міністрів оборони Альянсу, запланованій на 10-11 лютого.

«Я сподіваюся, що міністри домовляться про посилення нашої присутності в східній частині Альянсу. Це дозволить зміцнити наші сили і дасть чіткий сигнал будь-якій загрозі», – сказав Єнс Столтенберг.

Генсек НАТО зазначив, що Альянс продовжує адаптуватися до виникаючих загроз. Зокрема, вже збільшена чисельність сил швидкого реагування НАТО до 40 тисяч людей, створюються вісім невеликих штабів НАТО в країнах Східної Європи.

Згідно з новими ініціативами оголошеними Єнсом Столтенбергом Альянс  надішле нові батальйони військових до Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії,  Болгарії. Кожен батальйон міститиме від 500 до 1000 військових. На його озброєні будуть зенітні-ракетні системи, штурмові літаки та гелікоптери, допоміжні інженерні та технічні підрозділи. Передбачається, що до батальйонів здебільшого входитимуть американські, британські та німецькі військові.

Читати за темою: Андреас Умланд: Росія хоче домогтися зняття санкцій шляхом виконання Мінських угод

Як очікується, запропонований план буде узгоджений протягом тижня. Точна кількість військ та країн, які долучаться до його впровадження, будуть визначені пізніше.

«Росія повинна знати, що якщо вона спробує щось вчинити в Балтії або в Польщі, Румунії чи Болгарії, вона дуже швидко зіткнеться з британськими, американськими чи німецькими військами», – наголосив генсек НАТО.

Столтенберг також нагадав, що США вирішили збільшити фінансування військ, які розташовані в Європі, і закликав країни-члени Альянсу теж збільшувати витрати на оборону.

Share.

Comments are closed.