Євросоюз допоможе Україні імплементувати стратегії розвитку сільського господарства і реформувати митницю

0

«Наші європейські партнери високо оцінили розробку стратегії – результат спільної роботи українських та міжнародних експертів. Наступний етапом співробітництва стане реалізація спільного з ЄС проекту «Підтримки імплементації сільськогосподарської та продовольчої політики», – таку заяву зробив міністр агрополітики Олексій Павленко на зустрічі з представниками ЄС в Україні, що відбулась у вівторок.

Як повідомляє прес-служба міністерства, Європейський Союз і міжнародні партнери готові всебічно сприяти Міністерству аграрної політики й продовольства України в реалізації єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на період до 2020 року.

Олексій Павленко уточнив, що реалізація проекту стартувала 1 лютого 2016 року. Проект – це своєрідна дорожня карта реформування аграрного сектора. Стратегія визначає першочергові та довгострокові заходи та очікувані результати, а також включає деталізований план дій до виконання. Загальна її мета –  підвищення конкурентоспроможності сільського господарства та приведення його продукції у відповідність до стандартів ЄС.

Паралельно з аграріями про успішну співпрацю і погоджені дії щодо підтримки з боку Європейського союзу заявила і Державна фіскальна служба України. В оприлюдненому повідомленні йдеться про виділення 1,85 млн євро на проект TWINNING – «Підтримка Державної фіскальної служби України в розвитку елементів управління кордонами в митній сфері».

Читати за темою: Індекс Моніторингу Реформ (iMoРe). Випуск 27

Пріоритетним напрямком цього міжнародного проекту є зміна національних процедур і законодавства, необхідного для повного наближення до стандартів ЄС у митній сфері. Федеральне Міністерство фінансів Німеччини стане провідником модернізації законодавства у сфері інтегрованого управління кордонами, зокрема, щодо підготовки правової бази для міжвідомчого співробітництва, митного оформлення та загальних транзитних процедур.

Відповідальною за відпрацювання оперативних аспектів співробітництва у сфері інтегрованого управління кордонами визначено Митну службу при Міністерстві фінансів Республіки Польща. А розробку системи боротьби з корупцією очолить Митна служба при Міністерстві фінансів Литовської Республіки. Координатором всіх трьох компонентів проекту став постійний радник програми

Share.

Comments are closed.