Польща долучилася до вшанування пам’яті українського співака Андрія Кузьменка

0

Автор: Ірина Майданська, Людмила Дашевська

Що чекати Україні від міжнародних партнерів? Критики чи посилення підтримки? На ці питання неможливо відповісти без розуміння того, як сприймають нашу країну в інших державах не лише на політичному, але й на суспільно-громадському майданчику. Тому Global Ukraine News запускає новий формат Народної Global Журналістики, в якому проактивні глобальні українські лідери-експати висвітлюватимуть події та явища в Україні через призму їх сприйняття звичайними громадянами та політичною елітою різних країн світу. Про погляд з Польщі на українські події та діяльність «народних» дипломатів розповідає безперечно проактивна  українка – Наталка Панченко.

фото панченко

Минулого року звістка про смерть співака, фронтмена групи “Скрябін” Андрія Кузьменка внаслідок автокатастрофи збентежила всю країну. Цьогоріч 2 лютого були проведені різноманітні вечори пам’яті у багатьох містах України. Долучилася до вшанування і  Польща.

У Варшаві, де Андрій Кузьменко надзвичайно любив відпочивати, цілий день «за вікном плакав нудний дощ», та українській громаді це не стало на заваді, щоб у цей день відвідати українську греко-католицьку церкву на вулиці Miodowej 16, щоб передати Кузьмі «небесний» привіт. Пізніше усі охочі мали змогу приєднатись до вечора пам’яті, організованого фундацією «Відкритий Діалог» та організацією «Євромайдан Варшава».

Спогадами про Кузьму та тогорічну трагедію ділився Тарас Кравець, організатор концерту гурту «Скрябін»:  «Неймовірно, але вночі з 1 на 2 лютого, я створив на сторінці Facebook подію під назвою «Концерт Скрябіна у Варшаві», та вже другого зранку змушений був скасувати її, коли дізнався, що сталaся трагедія ».

Кузьма усміхався до присутніх з фотокарток, розвішаних на стінах Українського дому. З його вуст не сходила посмішка, а з очей учасників заходу «краплі падали, падали вниз і іскри рвались на верх, до небес». Ці рядки з пісні «Вода Вогонь» та пісні «Старі фотографії», у виконанні Оксани Реки, Марусі Реки, Зьміцера Цітавеца та Віктора Реки, занурили всіх у світ спогадів. Тому що Кузьма був тим, хто залишав слід у серці кожного українця.

Фото1 MG_1454709859967

Своїми спогадами поділилась з присутніми і Анастасія, яка  родом з місцевості Городок (неподалік Львова), студентка Варшавського університету. На питання «Ким для тебе був(є) Кузьма?» дівчина відповідає: «Андрія знала особисто (усмішка), хороша людина (усмішка). Дуже чуйна і співчутлива, мудра і добра (усмішка) Житейський чоловік, дуже простий. Скрябін – це завжди воля, впевненість, непокірність і простота! Щодо пісень, то певне «Люди, як кораблі» і «Добряк». Без старого друга завжди тоскно, та Кузьма завжди з нами (усмішка)».

Такими ж думками ділились найближчі Андрія у фільмі каналу ICTV «Постскриптум», який мали змогу переглянути присутні. Кожен, хто знав Андрія розумів і розуміє, що Кузьма НЕ «був у цьому світі випадковим чуваком», «не плив по течії», «не шукав винних крім себе», «наперед ніколи не вивчав маршрут», але був дороговказом для інших.

Читати за темою: Анна Маніаті: Наш сайт є єдиним джерелом інформації про Україну в Греції

«Кузьму ми недооцінювали. Ми не знаємо всіх його пісень, а в нього їх так багато і вони такі глибокі, хотіла би, щоб ми їх часто слухали і згадували Кузьму, бо Він – Людина з великої букви, яка мала дуже оптимістичний погляд на життя. Нещодавно, я слухала його аудіокнигу «Я, «Побєда» і Берлін». Знаєте, я  усміхалась, рекомендую кожному прочитати цю книгу, бо є там багато повчального»,вважає Альона, студентка Варшавського університету.

Фото2. IMG_20160205_224133

В цей день  Варшава відзначилась вшануванням пам’яті Кузьми і у «Retro music club». То був вечір присвячений його творчості. Прийшло багато людей, які  безпосередньо були знайомі з Андрієм. Були такі, які не тільки фанатіли від творчості, але любили його як людину з великої літери Л.

Вечір пам’яті музиканта, співака і просто цікавої та доброї людини, був запланований так, що в програму ввійшов не тільки перегляд фільму “Постскриптум” та музика улюбленого польського гурту Кузьми «Lady Pank», а й українське нічне disco party з великою кількістю музики і пісень Скрябіна. Як не дивно, на вечорі були присутні не тільки українці, котрі добре знають і люблять творчість Скрябіна, але і гості з багатьох інших країн, місцеві поляки (можливо з інтересу або просто запрошені українськими друзями).

Фото5 IMG_20160205_224935

Тимофій з Луганська (грав з своїм гуртом на розігріві у групи “Скрябін” під час концерту в Києві) та Рамис Гасанолв (фотограф з Одеси), що долучились до заходу, наголошували, наскільки Кузьма був далекий від різного пафосу: співак був простий в спілкуванні та не мав «зіркової хвороби». Імпонували людям не тільки його пісні, вірші, щирий гумор, але і його філософські висловлювання, які він міг дохідливо подати.

Кузьма, ми скажемо два слова, ті що не встигли: ми дякуємо Тобі за те, що ми вміємо і ми дякуємо за те, що ми розуміємо ті речі, які не пояснюють навіть в книжках.

Share.

Comments are closed.