Відомий український правозахисник закликав Голландію підтримати українців

0

Правозахисник, колишній дисидент та політв’язень Семен Глузман закликав голландців проголосувати за ратифікацію Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Про це йдеться в заяві активіста,  яку розмістив на своїй сторінці у Facebook інший правозахисник  –  генеральний секретар міжнародної організації Глобальна ініціатива в психіатрії Роберт Ван Норен.

«У двадцять п’ять років я став в’язнем внутрішньої в’язниці КДБ, – пише Семен Глузман. – Радянський суддя тоді ж, у 1972 році, назвав мене особливо небезпечним державним злочинцем і відправив на довгі сім років у табори суворого режиму і на три роки заслання до Сибіру. А був я винен тільки в одному – хотів свободи слова в своїй країні…

У новій країні, незалежній Україні я отримав те, про що мріяв. Свобода слова тут – реальність. Моя країна поступово, іноді болісно, досягає всіх рис європейської держави.

Але у моїй країні сьогодні йде війна. Російський диктатор Путін категорично не хоче дозволити нам, українцям, жити по-європейськи. Він, колишній офіцер КДБ, вважає свободу слова небезпечною інфекцією. Він боїться, що слідом за нами російський народ захоче жити з європейськими цінностями, тобто без нього. Сьогодні Росія живе в страху, там, як і раніше, переслідують інакомислячих. Ми, як можемо, захищаємось. Для нас вже стало звичним «диво свободи слова, свободи думки, свободи сумнівів». Ми, українці вільно говоримо двома мовами – українською і російською. Відвідуємо храми різних конфесій або зовсім не буваємо в них. Ми – вільні. І ми дуже хочемо освоїти всі без винятку європейські цінності, отримані Вами, громадянами Нідерландів при народженні. Ми мріємо стати повноправними європейцями. Допоможіть нам, віддайте за нас свій голос на майбутньому референдумі», – закликає дисидент.

Читати за темою: Українська історія пишеться сьогодні в Нідерландах

Як відомо, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про Асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року.

Ще раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення всенародного голосування по Асоціації з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки потужній онлайн-компанії та блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite EU («Комітету громадян ЄС») і євроскептичного центру «Форум для демократії».

Голландія вже не вперше демонструє свою «особливість» у вирішенні глобальних питань. Так, при вступі країни до ЄС, на відміну від інших країн Європи,  голландці теж вдалися до всенародного референдуму.

Share.

Comments are closed.