Військові США розміщують зброю і устаткування в печерах часів Холодної війни в Норвегії

0

Розгортання обладнання і зброї відбувається на тлі погіршення відносин між Росією і Заходом і оголошеними намірами НАТО збільшити присутність на сході Європи. Як заявив полковник Вільям Бентлі, оперуповноважений другої морської експедиційної бригади, розгортання сил в Норвегії дозволить забезпечити швидке реагування на можливу кризу і знизить витрати на логістику. Про це повідомляє CNN.

Як відомо база-склад знаходиться в печерах, що розташовані на території центральної Норвегії. Вперше американська зброя та  обладнання були розгорнуті там у 1981 році під час спроби підтримати сили НАТО, які протистояли військам Радянського Союзу.

Після закінчення Холодної війни було поставлено під сумнів необхідність утримання «печерного» комплексу. Тому в 1990-х його діяльність припинилася.

d872774-2

«Печерний» комплекс являє собою сучасний і надійний об’єкт, в роботу якого залучені близько ста чоловік. Комплекс може вмістити достатньо обладнання для того, щоб укомплектувати 15 тисяч морських піхотинців та підсилити їх бронетехнікою.

Раніше повідомлялося, що військово-морський флот США має намір повернутися на базу в Ісландії, яка використовувалася у 70-80 роки минулого століття для протистояння радянським підводним човнам.

А тим часом колишні чиновники США оприлюднили заяву, де закликають значно збільшити підтримку Україні.

«Сполученим Штатам пора допомогти Україні забезпечити свою безпеку і таким чином захистити американські і трансатлантичні інтереси» – зазначити в статті екс-директор ЦРУ, генерал Армії США у відставці Дейвід Петреус і колишній Посол США в Україні та Узбекистані Джон Гербст. Матеріал був опублікованій в газеті The Wall Street Journal. 

Свої пропозиції вони мотивують тим, що відносний спокій, який виник на сході країни, є лише тактичною хитрістю російського президента Володимира Путіна.

«Хоча він знизив масштаби відкритої російської агресії, за ознаками, це – тимчасова тактика, спрямована на те, щоб домогтися зняття санкцій, незважаючи на розширення російського військового втручання в Сирії», – зазначають автори статті.

З точки зору колишніх американських посадовців, Україна вкрай потребує портативних протитанкових комплексів, щоб компенсувати серйозну перевагу Москви в бронетехніці, а також додаткових протибатарейних радарів для встановлення місцеперебування артилерії і ракетних систем сепаратистів.

Читати за темою: Анна Маніаті: Наш сайт є єдиним джерелом інформації про Україну в Греції

Адміністрація Барака Обами уже надала дві такі радарні системи, кажуть  автори, але необхідно відправити більше, і «їхній радіус дії повинен доходити до російських прикордонних територій, оскільки Москва запускає ракети по українських військах зі своєї території».  Україна також отримає перевагу від сучасних безпілотників, захищених систем зв’язку й управління.

Як відомо, Закон про асигнування на національну оборону на 2016 рік, підписаний президентом Бараком Обамою, передбачає виділення Києву військової допомоги в обсязі 300 мільйонів доларів, включаючи 50 мільйонів – на летальну зброю.

Share.

Comments are closed.