«Ніяких висновків не погодили. Наша позиція – спочатку безпека» – Клімкін після засідання «нормандської четвірки»

0

Як тільки закінчилась зустріч у Парижі, міністри закордонних справ країн «нормандської четвірки» (Росія, Німеччина, Франція і Україна – ред.), що брали участь у її роботі, оголосили своє бачення досягнутих результатів. Оцінки дипломатів дуже різняться.

«Ніяких висновків не погодили. Наша позиція – спочатку безпека», – повідомив в п’ятницю вночі глава українського МЗС Павло Клімкін в своєму Твіттері.

У Парижі він сказав журналістам: «Ми повинні провести ці вибори в безпечному режимі, повинні забезпечити безпеку своєї території». Павло Клімкін закликав не звертати уваги на «різні інтерпретації» підсумків зустрічі, що відбулася.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр повідомив журналістам, що «позиції конфліктуючих сторін ще сильно різняться», і заявив: «Ця зустріч була однією з найскладніших з усіх, які ми проводили. Я далекий від того, щоб відчувати задоволення» – при цьому він додав, що не задоволений як ситуацією на сході України, так і результатами самої зустрічі, тим, «як Київ і Москва вели ці переговори».

Глава МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив в п’ятницю, що глави МЗС «нормандської четвірки» згодні, що місцеві вибори на сході України слід провести впродовж першого півріччя 2016 року. Французький міністр також повідомив, що на переговорах «сторони наголосили на важливості прийняття Україною закону про вибори, який би дозволив провести їх на місцях вже у 2016 році».

Klimkin

У той же час міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова була підтримати пропозицію Німеччини і Франції про проведення виборів на Донбасі в першій половині року, однак Київ попросив не наполягати на цьому.

«Така пропозиція – закликати на нашому сьогоднішньому засіданні сторони домовитися на основі мінських документів про проведення місцевих виборів на Донбасі в першому півріччі, до червня-липня, – прозвучала сьогодні з боку наших німецьких і французьких колег», – сказав він журналістам за підсумками переговорів в «нормандському» форматі.

«Ми були готові підтримати його, але українська сторона попросила не наполягати на цьому, і в підсумку консенсусу не вийшло», – додав міністр.

Читати за темою: Народна дипломатія в Південно-Африканській Республіці: інтерв’ю з Катериною Рябчій

Сергій Лавров підкреслив, що для місцевих виборів на Донбасі потрібен закон про особливий статус на постійній основі і конституційна реформа. Україна ж наполягає на встановленні контролю за кордоном, а вже потім – проведення виборів.

Нагадаємо, за словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, переговори міністрів закордонних справ країн «нормандського формату», яка відбулася у Мюнхені 13 лютого, не завершилися конкретним результатом.

Share.

Comments are closed.