Після заборони Меджлісу дві тисячі кримськотатарських активістів можуть назвати терористами – Рефат Чубаров

0

У разі заборони «судом» окупаційної адміністрації у Криму діяльності Меджлісу близько двох тисяч активних людей  кримськотатарського співтовариства можуть вважатися терористами.

Про це в четвер на брифінгу в Києві, за підсумками засідання Координаційної ради з питань забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя заявив, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров.

«Те, що відбувається сьогодні на території тимчасово окупованого Криму –  неправомірно. Всі дії щодо Меджлісу кримськотатарського народу ми оцінюємо як дії злочинні, незаконні», – заявив політик.

За його словами, «заборона Меджлісу кримськотатарського народу свідчитиме про те, що буде відкрито шлях до репресій дуже багатьох людей, оскільки Меджліс – є найвищим виконавчим органом Курултаю (національного з’їзду)».

У структурі Меджлісу більш як 250 місцевих меджлісів, які завжди обиралися кримськими татарами.

«Це більше двох тисяч людей. І вони одночасно можуть бути проголошені екстремістами, якщо не терористами», – відзначив депутат.

Читати за темою: Народна дипломатія в Швейцарії: інтерв’ю з Надією Варголою

На його думку, незаконні дії окупаційної адміністрації у Криму триватимуть доти, поки «ми, Україна, не відновимо свій суверенітет над частиною своєї території».

Нагадаємо, 3 березня в Криму відбулося перше засідання суду на вимогу підконтрольного Росії прокурора Криму Наталії Поклонської, щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією.

Share.

Comments are closed.