У Національному Музеї України вперше пройде спільна виставка українських, балтійських і скандинавських художників

0

19 березня в Національному художньому музеї України розпочне роботу виставка «Ідентичність. За завісою невизначеності», в якій візьмуть участь художники з України, країн Балтії та Скандинавії. Про це сьогодні розповіли ініціатори проекту.

Ідея організувати виставку сучасного мистецтва при підтримці восьми Посольств – Швеції, Норвегії, Данії, Латвії, Литви, Естонії, Ісландії та Фінляндії – з’явилася в 2013 році. Приводом для неї стала тема спільної європейської  ідентичності, яку запропонували підняти на майданчику Національного художнього музею.

 «Цією виставкою ми хочемо переглянути поняття ідентичності, підкреслюючи його різні аспекти, і підштовхнути до підходу з позицій ідентичності до національних, політичних, територіальних, соціальних і гендерних питань, – зазначає куратор Солвіта Кресе. – Ми переконані в тому, що художники є перекладачами контексту і коментаторами ситуації. Вони не побояться заглянути за завісу невизначеності, в якій травми минулого і туманність майбутнього сплетені в єдине ціле».

Тема національної ідентичності є актуальною не тільки для України.

«За останній час в Швеції приїхало 130 тисяч біженців, – каже Посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат. – Вони роблять свій внесок в ідентичність шведів, показуючи, що національна ідентичність – це не щось статичне, вона постійно змінюється».

У виставці візьмуть участь 24 художники з 9 країн світу. Україну представлять такі митці, як Роман Мінін, Леся Заєць і Відкрита група.

Очікується, що в ході роботи (з 19 березня по 22 травня) пройде серія освітніх подій: кураторські екскурсії, дискусії з художниками-учасниками проекту, круглий стіл в Українському кризовому медіа-центрі, інтерактивні воркшопи, програма для особливих аудиторій, таких, як ветерани війни.

Завершиться проект перформансом «Хореографія для самця, що біжить», який буде проведено на відкритому просторі.

Share.

Comments are closed.