«Я, Савченко Надежда Викторовна, объявляю сухую голодовку до возвращения меня в Украину живой или мертвой!» – українська льотчиця

0

США обурені вироком Надії Савченко, якого вимагає прокуратура. Про це, посилаючись на представника США у Постійній раді ОБСЄ Деніеля Байєра, повідомляє «Укрінформ».

Він зазначив, що українську льотчицю утримують у Росії вже майже 600 днів, а судовий процес та її ув’язнення порушують основні принципи правової держави. Сполучені Штати засуджують незаконне утримання за ґратами й Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха та інших українських бранців.

Вітчизняне МЗС закликало світову спільноту посилити тиск на Росію та змусити її звільнити льотчицю.

Водночас, речник Держдепу США Джон Кірбі підтвердив, що в Державному департаменті ознайомлені із заявою української льотчиці про сухе голодування. У цьому ключі, зауважив американський представник, гострота потреби її звільнення лише зростає.

Нагадаємо, Надія Савченко мала напередодні виголосити останнє слово в суді в російському Донецьку, однак суддя такої можливості не надав, і переніс засідання на 9 березня. У відповідь на це вона оголосила сухе голодування.

2 березня 2016 року, прокуратура Росії попросила для Надії Савченко 23 роки за ґратами. Однак адвокати вважають, що є доволі високі шанси, що після виголошення вироку Надію можна буде обміняти на російських полонених.

В останній заяві, яка була опублікована адвокатами льотчиці, Надія Савченко написала: (дослівно, мовою оригіналу):

«Я, Савченко Надежда Викторовна, украинка, гражданка Украины, объявляю сухую голодовку с 4.03.2016 г. до возвращения меня в Украину живой или мертвой!

Сухая голодовка это протест на действия российских властей, российских спецслужб, следствия, суда и прокуратуры РФ и на то, что они пытаются скрыть свои преступления.

Они виновны в нарушении международного права, в похищении меня из Украины, в насильственном перевезении меня в Россию и незаконном удерживании меня в тюрьмах РФ и бесчестном суде надо мной!

Я запрещаю в СИЗО и вообще в России пытаться выводить меня из голодовки. Запрещаю брать у меня какие-либо анализы и заставлять меня принимать какие-либо медикаменты. Запрещаю российским врачам и сотрудникам СИЗО ко мне прикасаться.

Читати за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

Согласна только на осмотр врачами из Украины или Европы. Запрещаю перемещать меня куда-либо из камеры и этапировать меня куда-либо без объяснения мне цели этапа и места прибытия. Любое применение ко мне физической силы буду расценивать как пытки и оказывать сопротивление.

Если к 9.03.2016 я останусь живой, требую вывезти меня в судебное заседание. В случае моей смерти запрещаю вскрывать мое тело и требую отдать его целым моим маме и сестре.  Мое решение изменению не подлежит!»

Share.

Comments are closed.