Україна разом з європейськими країнами будуватиме магістраль від Балтики до Єгейського моря

0

Україна приєдналася до ініціативи Польщі зі створення міжнародного транспортного коридору Via Carpatia від Балтики до Егейського моря, який дасть змогу зміцнити співробітництво з країнами Близького Сходу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури та будівництва Польщі.

Згідно з повідомленням, 3 березня у Варшаві було підписано декларацію про будівництво міжнародного транспортного коридору з півночі до півдня Європи з відгалуженнями у напрямку України і Білорусі під назвою Via Carpatia.

«Важливим елементом цієї декларації є приєднання України й Туреччини до співпраці в рамках Via Carpatia і розширення ініціативи за рахунок країн, які не входять до ЄС. Це дасть змогу зміцнити співпрацю в рамках «Східного партнерства» та економічного обміну з країнами Близького Сходу», – сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що у зустрічі, присвяченій питанням реалізації проекту транспортного коридору, крім польської сторони, взяли участь представники профільних міністерств з України, Румунії, Болгарії, Угорщини, Чехії, Туреччини й Словаччини.

У прес-службі Міністерства інфраструктури України підкреслили, що в 2010 році ідея створення коридору Via Carpatia полягала в з’єднанні країн Східної Європи – членів ЄС, тоді як на сьогоднішні актуальним є продовження коридору з відгалуженнями на територію України.

«Міністерство інфраструктури України прийняло запрошення взяти участь у проекті, адже це збігається з інтересами України з розвитку дорожньої інфраструктури західній частині країни, в контексті інтеграції транспортної системи України в транс’європейську транспортну мережу. Важливо відзначити, що міністр інфраструктури і розвитку Польщі підкреслив важливість участі України у створенні сучасної транспортної системи», – зазначили в прес-службі.

Читати за темою: Євген Сисоєв: Масштаб подій в нашій IT-галузі унікальний навіть для Європи

Також повідомляється, що в рамках вищезазначеного заходу відбулися тристоронні консультації Україна – Литва – Польща, в ході яких сторони обговорили питання співробітництва у сфері автомобільного транспорту.

Дорога Via Carpatia повинна з’єднати територію семи країн (Литва, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Греція). Головний маршрут проходить від Клайпеди до Салонік через Кошице, Дебрецен, Тімішоару, Софію.

В Румунії і Болгарії передбачається будівництво двох відгалужень – у бік портового міста Констанца і до кордону з Туреччиною.

Share.

Comments are closed.