В Нідерландах назріває скандал навколо проведення референдуму 6 квітня

0

Організаторів референдуму — GeenPeil — звинувачують у шахрайстві під час фінансування видатків кампанії. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook активіст української громади у Нідерландах Олександр Снідалов.

На початку місяця, вже звучали заяви про те, що GeenPeil фінансує свою кампанії за рахунок гранту Єврокомісії, правила якого виключають використання коштів з метою агітації. Не встигли противники референдуму опублікувати заперечення, як інший скандал набирає обертів. Цього разу звинувачення більш серйозні: лідерам GeenPeil закидають шахрайство при використанні грантів уряду Нідерландів.

Шахрайська схема передбачала подання 40 індивідуальних заявок на гранти (максимальний розмір індивідуальної заявки — 5000 євро). Після цього з заявниками підписувались угоди про передачу грантів у використання GeenPeil. Таким чином кампанія противників змогла акумулювати 150 000 євро для проведення власної кампанії, в той час як за умовами гранту максимальна сума, яку можуть отримати організації, складає 50 000 євро.

Цікаво, що трохи раніше мав місце прецедент, коли комісія, що виносить рішення по аплікантам, відмовила в індивідуальному гранті журналістці Лаурі Старінк, мотивуючи це тим, що Лаура витратить ці гроші на потреби організації, а не на власний, особистий проект. В той же час претензій до GeenPeil комісія поки не висловлює.

Як же будуть далі розвиватися ці події – на разі не відомо.

За словами Олександра Снідалова цю інформацію оприлюднив журналіст Роберт ван дер Ноорда.

Share.

Comments are closed.