Майже 300 активістів української громади в Польщі і громадяни інших країн пікетувала російське посольство у Варшаві

0

9 березня 2016 року о 18.00 під Посольством Російської Федерації у Варшаві відбулася акція підтримки Надії Савченко. Подія, яка організована фундацією Euromaidan-Warszawa, об’єднала чимало небайдужих під єдиним гаслом «Будьмо солідарні, підтримаймо Надію!». Згідно з інформацією організаторів підтримати Надію прийшло понад 300 осіб.

1000

Наталя Панченко, одна з організаторів заходу, привітала усіх присутніх та подякувала за небайдужість:

«Для мене, як для українки, надзвичайно важливим є факт, що в сьогоднішній акції беруть участь представники різних національностей та країн світу. Щиро дякуємо всім, хто з нами: полякам, яких зібралося чимало, білорусам та росіянам, які підтримують нас, представникам всіх інших країн.

Ми зібрались тут з двох причин: щоб показати Надії, що вона не сама, ми солідарні з нею та усім серцем підтримуємо її. Друга – щоб Путін побачив, що тисячі людей по всьому світу виходять на вулиці, щоб показати що ми з Надією й ми всі ретельно слідкуємо за цим судовим процесом. Нехай знає, що сьогодні тисячі людей по всьому світу протестують проти діяльності путінського режиму, проти засудження   політичних в’язнів»

2000Романа Корбут з фундації “Євромайдан-Варшава” додав:

«Я прийшов сюди (під посольство Росії у Варшаві) – каже Роман – тому, що не можу сидіти вдома, коли Надія там (у Донецькому районному суді) бореться за мене, за вільну Україну, за українські цінності. Я прийшов підтримати її боротьбу за нас!»

На початку акції організатори прочитали учасникам акції звернення до польської влади, яке закликали підписати усіх, хто висловлює глибоке занепокоєння долею Надії Савченко. Під документом залишили свої підписи понад 270 активістів. Сьогодні він буде переданий Президенту Польщі Анджею Дуді, та прем’єр міністру Беаті Шидло.

4000У події взяли участь депутати польського сейму, українські дипломати, польські, білоруські, російські, в’єтнамські громадські активісти, українці, що проживають у Варшаві.

Депутат партії Право і Справедливість М. Гошевська перед своїм виступом пригадала, що сьогодні зранку, польським парламентом була прийнята резолюція, стосовно звільнення Надії Савченко з російської в’язниці. Також депутат додала:

«Хоч у нас в країні також тримає політична боротьба, ми зуміли об’єднатись для благого діла та проголосувати разом. Надія для нас – символ вільної України, війни з окупантом та боротьби з путінським режимом. Ми не маємо права забути, хто стоїть за війною на сході України, окупацією Криму – терорист Путін»

5000

Солідарність з Надією прийшов висловити також депутат партії Платформи Обивательської пан Свєнчіцкий, який заявив:

«Пригадую, що це не перше голодування Надії. Вона стане таким самим символом для українців як Мартін Лютер Кінг для американців, Нельсон Манделя для африканців з півдня, таким як був Нємцом чи ксьондз Попелюшко – люди, які зуміли протистояти режиму та несправедливості. Ці люди віддали життя у боротьбі за справедливість, права людей та право на свободу, демократію».

6000

Маша Макарова, російська активістка, виголосила промову у якій обурилась діяльності Путіна. Дівчина додала, що чекає моменту, коли Путін та його посіпаки відповідатимуть перед судом, за злочини проти України, інших держав, а також за злочини вчинені проти Росії.

На плакатах, які принесли учасники події майоріли заклики: «Nadia we need you alive , Надіє, живи!, ‪#‎FreeSavchenko‪#‎FreeKarpiuk,‪#‎FreeSencov, Uwolnij Nadię, Polska z Tobą» . Всі присутні закликали Надію залишитись живою та незламною.

https://youtu.be/ypPKagDN3L8

Share.

Comments are closed.