Українська громада у Люксембурзі закликає заборонити показ російського фільму про Крим

0

Група українських громадян-волонтерів в Люксембурзі закликає заборонити показ російського фільму про події весни 2014 року, коли Крим був анексований Росією. Вони розмістили відповідну електронну петицію до влади Люксембургу, яку, станом на 10 березня, вже підписали 139 осіб з необхідних 200.

Російський фільм «Крим. Шлях на батьківщину» планують до показу в Сіті Холі Люксембургу 18 березня.

Це – двогодинне документальне кіно, в якому Володимир Путін та інші фігуранти розповідають про події, що відбулися на півострові рік тому, розкриваючи свою версію тогочасного переходу Криму під контроль Росії.

У 2015 році активісти ряду країн домоглися скасування показу цього фільму. Після виходу трейлера до фільму Прем’єр-міністр України доручив використовувати епізоди кінострічки для складання позовів до міжнародних судів проти Росії через анексію українського Криму.

Читати за темю: Глава МЗС Данії: Ви просто не маєте іншого шляху, крім створення реформованої України

Це вже не перша спроба інформаційної атаки на європейців шляхом демонстрації фільмів, що висвітлюють події в Україні в негативному руслі. Як відомо в лютому у Франції була показана документальна стрічка, про події на Майдані у 2013-2014 роках, в якій викривлені свідчення, події та наслідки Революції Гідності.

Свідома світова спільнота, міжнародні журналісти та офіційний Київ засудили показ цього фільму і направили офіційні листи у відповідні інстанції з вимогою розслідування подібних ганебних акцій.

Share.

Comments are closed.