Депутати ПАРЄ оголосять окрему резолюцію щодо Надії Савченко

0

Парламентська асамблея Ради Європи підготує окрему резолюцію у зв’язку з ситуацією з утримуваною в російському СІЗО українською льотчицею, депутатом і членом української делегації в ПАРЄ Надією Савченко, повідомляє народний депутат із фракції БПП, голова постійної делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

«Парламентська асамблея робитиме окрему резолюцію щодо Надії Савченко з наслідками для російської влади. І, схоже, список Савченко, схожий на список Магнітського, стає дедалі більш реальною справою, оскільки вже лунають пропозиції про введення цього списку і з боку ПАРЄ, і з боку Європейського парламенту», – повідомив депутат у п’ятницю на брифінгу в Києві.

Крім того, Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд досі ніяк не відреагував на ситуацію з Надією Савченко.

«3 березня, під час засідання бюро Асамблеї, я звернувся до президента ПАРЄ Педро Аграмунту та генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда з тим, щоб вони здійснили максимальні дії зі свого боку для звільнення Савченко. Адже пан Ягланд має прямі контакти з нинішнім російським урядом», – зазначив Володимир Ар’єв.

Водночас, президент ПАРЄ зробив заяву про звільнення української льотчиці, але, оскільки, російська делегація до підтвердження її повноважень в Асамблеї припинила всі контакти з Асамблеєю та її керівництвом, це звернення залишилося без уваги.

Народний депутат також зазначив, що 9 березня було оприлюднено заяву голови Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ), глави МЗС Болгарії Даніеля Мітова.

«Потрібно зробити все можливе для звільнення Савченко. Європейські колеги мене підтримали і сказали, що будуть поширювати петицію всередині національних парламентів своїх країн, і також вимагати від своїх урядів робити всі необхідні кроки для звільнення Надії Савченко. Ці кроки будуть сформовані найближчим часом», – наголосив Володимир Ар’єв.

Share.

Comments are closed.