Позиція Жана-Клода Юнкера не впливає на те, чи отримає Україна безвізовий режим – експерт

0

У Жана-Клода Юнкера залишилося не так багато часу на посаді, тому його позиція – це не остаточне рішення для України.

Про це в коментарі «Слову і Делу» розповів політолог Олександр Палій, аналізуючи інформацію про те, що глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер і Президент України Петро Порошенко домовилися про зустріч в Брюсселі 17 березня.

«Зустріч потрібна і важлива. Швидше за все, для того, щоб підштовхнути нас і прискорити процес прийняття безвізового режиму. Розмова буде про імплементацію Угоди про асоціацію. Хоча потрібно розуміти, що в ЄС все вирішують Німеччина, Франція, Великобританія і ряд інших країн», – розповідає експерт.

На його погляд, Жан-Клод Юнкер зробив заяву про те, що Україна може стати членом ЄС через 25 років, для заспокоєння голландських євроскептиків, щоб вони, грубо кажучи, не боялися, що приїдуть українці і заберуть у них роботу.

«Реальність набагато складніша. У 2000-х навіть ніхто не міг подумати, що країни Балтії стануть членами ЄС. Тоді пророкували, що для них це можливо або в 2050 році, або ніколи. А у них все вийшло через чотири роки», – констатував політолог.

Як підкреслив експерт, у Юнкера залишилося 3 роки на посаді і в цей період він може говорити все, що вважає за потрібне, але тільки ось в ЄС все вирішується по-іншому, і що буде далі – від нього не залежить.

Раніше, міністр закордонних справ України Павло Клімкін відреагував на заяви Жан-Клода Юнкера словами про те, що «це ніяк не потрібно сприймати».

Share.

Comments are closed.