Італійський Vogue Accessory помістив українські ґердани на своїй сторінці в Facebook

0

Українські гердани з’явилися на Facebook-сторінці Vogue Accessory — щоквартального журналу про світові тенденції модних аксесуарів. Про це VIDIA розповіла Ярослава Келлерманн, авторка бренду Small things count, вироби якого і зацікавили редакторів Vogue Accessory.

Ярослава Келлерманн — українка з Полтави, що нині проживає у Польщі. Виготовленням традиційних прикрас вона займається вже три роки.

«Закохалася у гердани під час поїздки до Львова. З самого початку опановувала техніку станкового ткацтва шляхом проб і помилок. Моєю метою було створення, на основі традиційної форми та візерунку, сучасної й стильної прикраси. Ювелірною справою ж цікавилася віддавна, зокрема відвідувала курси для золотарів у місті Варшава, випробовувала деякі техніки самостійно», — розповіла Ярослава Келлерманн.

«Найбільше мене надихає народна творчість, зокрема традиційні прикраси, передусім українські, але також італійські, німецькі, угорські, естонські та норвезькі. Хотілося б не просто зберегти старі зразки, а й створити модерні варіації на їх основі», — додала майстриня.

Окрім герданів, Ярослава Келлерманн також виготовляє дукачі й сережки, використовуючи майже невживану сьогодні техніку грануляції.

Читати за темою: Народна дипломатія в КНР: інтерв’ю з Яною Шуляк

«Я підписана на італійську версію Vogue Accessory вже два роки. Це авторитетне видання допомагає мені слідкувати за трендами у світі додатків, надихає й мотивує. Тому одного дня я сконтактувалася з редакцією сторінки на Facebook  і запросила їх відвідати мою сторіночку. У відповідь мені запропонували надіслати кілька фото моїх робіт, що я й зробила. Те, що Vogue Accessory звернули увагу на гердани, означає для мене, що сучасні українські прикраси можуть мати майбутнє не лише в межах України», — поділилася враженнями майстриня.

Нагадаємо, що за останні декілька тижнів українці з успіхом відзначилися на міжнародних тижнях моди в Лондоні та Нью-Йорку, а у декількох громадах в українських діаспорах закордоном відбулися покази сучасних національних вишиванок.

Share.

Comments are closed.