ПАРЄ визнала зміни до Закону «Про вибори народних депутатів» невідповідними європейським стандартам – Мустафа Наєм

0

Про це журналіст і народний депутат повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Це відкритий ляпас європейців особисто Президенту Петру Порошенко, спікеру Володимиру Гройсману і лідерам всіх п’яти фракцій коаліції – Юрію Луценку, Юлі Тимошенко, Олегу Ляшку, Максиму Бурбаку і Олегу Березюку», – написав Мустафа Наєм.

Журналіст зазначив, що доповідачі ПАРЄ визнали Закон №3700 про диктатуру партійних лідерів таким, що суперечить європейським стандартам:

«Зміна партійних списків після того, як пройшли вибори суперечить європейським стандартам. На наше прохання, Моніторинговий Комітет прийняв рішення направити закон, що містить ці поправки (№ 3700) на розгляд групи незалежних юристів Ради Європи – Венеціанської комісії.

Упевнений, і Президент, і спікер і лідери фракцій проігнорують цю заяву доповідачів ПАРЄ. Хотілося б їм нагадати, що свого часу саме такими шлангами прикидалися президент Янукович, спікер Рибак разом з Чечетовим і комуністом Симоненком, коли опозиція кричала про порушення прав Юлії Тимошенко і Юрія Луценка в тюрмі.

Спеціально для наївних депутатів, які віддали свої голоси за цей закон і лідерів фракцій, цинічно стверджують, що цей закон очистить списки від корупції: БПП на чолі з Юрієм Луценком продавило закон №3700, щоб виправити помилку партійного керівництва, яке раніше продало місце в списку адвокату Геннадія Корбана – Андрію Богдану. РПЛ Олега Ляшка – щоб не допустити в Раду члена свого списку, який – як виявилося! – є членом іншої партії, Народного контролю. Ліберальна Самопоміч банально продала голоси своєї фракції в обмін на підтримку законопроекту про вибори в Кривому Розі. Батьківщина проголосувала за цей закон, попередньо продавши місця на виборах і побоюючись ножа в спину з решти списку. Чому в цій політичній проституції брали участь члени Народного фронту, правильно, напевно, запитати у лідерів фракції, але навряд чи з вегетаріанських міркувань.

Підписалися під цією угодою Володимир Гройсман, який багаторазово стверджував, що він проти 3700 і Президент України Петро Порошенко. Якщо я правильно все розумію, незабаром здорові сили в парламенті звернуться до Конституційного суду із зверненням дати оцінку цьому божевіллю», – написав депутат.

А тим часом з ЄС отримано сигнал – там очікують, що Верховна Рада у вівторок прийме поправки до закону про електронні декларації, погоджені з Євросоюзом, а також закон про регулятора енергоринку.

Про це йдеться у заяві посла ЄС Яна Томбінського, розміщеній на сторінці Представництва ЄС у Facebook.

«Ще один важливий день для Верховної Ради, в який очікується прийняття поправок до закону про електронні декларації, які були погоджені з ЄС, і ухвалення закону про регулятора енергоринку», – йдеться у заяві.

«Обидва відповідають очікуванням українських громадян і підсилять українські реформи», – наголосив Томбінський.

Читати за темою: ТОП-5 електронних ініціатив, які змінять Україну

Раніше повідомлялося, що експерти Реанімаційного пакету реформ вимагають від депутатів підтримати пропозиції Президента до скандального закону про електронне декларування, який у нинішній редакції блокує безвізовий режим з ЄС.

У суботу Петро Порошенко ветував закон і зажадав від депутатів розглянути його правки вже у вівторок, 15 березня.

І як вже стало відомо, Верховна Рада таки ухвалила закон про електронне декларування з поправками Президента.

Share.

Comments are closed.