Держдеп США: санкції щодо РФ триватимуть до деокупації Криму

0

Санкції, введені у зв’язку з анексією Криму, залишатимуться в силі до деокупації півострова.

Про це йдеться у заяві Держдепу США з нагоди другої річниці «референдуму» в Криму.

«Сьогодні російська окупація Криму розпочинає свій третій рік, і ми знову підтверджуємо нашу прихильність єдиній суверенній Україні. США не визнають російський «референдум» від 16 березня 2014 року або спробу анексії Криму, що є порушенням міжнародного права», – йдеться у заяві.

В Держдепі наголосили на стурбованості у зв’язку з ситуацією в окупованому Криму, де окупаційна «влада» продовжує придушувати інакомислення, чинить репресії і порушує права релігійних і етнічних меншин.

«Ми не можемо прийняти насильницьку зміну кордонів у ХХІ столітті. Санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі, доки триває окупація», – наголошується у заяві.

«Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію і повернути Крим Україні», – зазначили у Держдепі.

До того ж стало відомо, що глава Держдерпартаменту США Джон Керрі сьогодні їде до Москви з візитом.

Читати за темою: Народная дипломатия в Израиле: интервью с Анной Жаровой

Як заявив представник американського відомства Джон Кірбі, мета візиту Джона Керрі – продовжити пошук просування політичного процесу в Сирії, також будуть обговорюватися питання, пов’язані з Україною і, зокрема, ситуація з Надією Савченко.

«У будь-яких наших розмовах з представниками російської влади ми, як і раніше, обов’язково порушуємо питання України», — додав Джон Кірбі.

Share.

Comments are closed.