До ув’язнених Миколи Карпюка і Станіслава Клиха вперше допустили українських консулів

0

Вчора вперше з моменту затримання та ув’язнення до Миколи Карпюка і Станіслава Клиха російська дозвільна система пустила українського консула.

Олександр Ковтун поговорив із кремлівськими в’язнями по кілька годин, вислухав їх думки з приводу судового процесу, загальної ситуації. Про це повідомляє «Громадське радіо» із посиланням на адвоката Марину Дубровіну.

Вона розповіла, що дипломати намагалися домогтися зустрічі українцями з осені. Втім, суддя Вахід Ісмаїлов не видавав дозволу. Але минулого засідання він взяв лікарняний на місяць. Після того український консул отримав дозвіл.

Але перед самою зустріччю з українськими активістами відбулася бесіда консула із заступником голови Вищого Суду Чеченської республіки. Наразі подробиці зустрічі – невідомі.

Читати за темою: Потерявшие дом. Два года полуострова в историях крымчан

Нагадаємо, українські громадяни ув’язнені в Росії ще з 2014 року. Миколу Карпюка російські спецслужби викрали у березні, а Станіслава Клиха затримали в серпні того ж року. Їм інкримінують участь у боях проти російських військових у Чечні у 1990-х роках. Захист українців таке звинувачення спростовує.

У лютому 2016 року російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Миколу Клиха і Станіслава Карпюка політичними в’язнями.

Share.

Comments are closed.