Чехія підтримала безвізовий режим України з ЄС

0

Чехія підтримала пропозицію Європейської комісії щодо скасування візового режиму для громадян України.

Прем’єр-міністр країни Богуслав Соботка повідомив журналістам, що «це не представляє для Чехії ніякої небезпеки», повідомляє «Дзеркало тижня».

У свою чергу, міністр закордонних справ Чехії Лубомир Заоралек підкреслив, що Прага «підтримує прагнення країн – чи то Грузія, Україна або Туреччина – до візової лібералізації».

При цьому, він нагадав, що такі країни повинні повністю виконати всі технічні вимоги.

«Це відкриє двері для українських робітників, на яких у місцевої промисловості існує величезний попит», – сказав прес-секретар Промислово-транспортного союзу Чехії Мілан Мостина.

Читати за темою: ТОП-5 електронних ініціатив, які змінять Україну

На кінець січня кількість легально працюючих у Чехії громадян України склала 106 тисяч осіб. Наразі, українці є найчисленнішою категорією мігрантів у Чехії – 23% від загального числа. Україна цього тижня виконала усі критерії для лібералізації візового режиму – були прийняті останні необхідні закони і в тій редакції, яка була погоджена з представниками ЄС. Тому Єврокомісія має намір подати пропозицію щодо безвізового режиму для України після референдуму в Нідерландах. Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна може отримати безвізовий режим з ЄС влітку-восени 2016 року.

Share.

Comments are closed.