В Монреалі відбулась зустріч місцевих діаспорян, присвячена Буковині та Молдові

0

Автор: Михайло Блехман, письменник, редактор проекту «Порт-Фоліо» (м. Монреаль, Канада)

В єврейському центрі «Y» канадського міста Монреаль відбулась чергова «зустріч земляків». Ці зустрічі час від часу організовуэ місцева російськомовна газета «Голос Общины», а точніше, редактор газети, Марк Гройсберг – виходець  з України, з Кам’янець-Подільська.

Такі зустрічі завжди викликають у людей щиру і велику зацікавленість та інтерес, бо емігранти, або «нові канадці», мають можливість поспілкуватися з земляками. Для місцевих це – дуже важлива і приємна річ.

Зазвичай на зустрічах земляків бувають представники місцевої влади, а також митці – співаки і танцюристи.

Цього разу зустріч була присвячена українській Буковині та Молдові, тому в залі лунали українська, молдавська, а також єврейська та російська мови.

Присутнім було продемонстровано чудовий документальний фільм про столицю Буковини Чернівці – старовинне українське місто з великим єврейським прошарком, де на протязі століть чудово спілкуються представники багатьох національностей і ніколи не було сумнозвісної смуги осілості.

Читати за темою: Народна бізнес-дипломатія в ПАР: інтерв’ю з Наталією Закряченко

Чернівці – один із багатьох прикладів дружнього співіснування євреїв і українців. Можна сказати, що ця зустріч була своєрідним продовженням українсько-єврейської виставки, яка нещодавно відбулася в Монреалі.

Канада – це осередок дружби народів: тут співживуть десятки представників різних країн і континентів.

Share.

Comments are closed.