Українська стрічка «Вибір» потрапила в шорт-лист Каннського кінофестивалю

0

Український кінематограф потенційно може отримати ще одну нагороду, адже український короткометражний фільм «Вибір» (The Choice) режисера Влада Климчука потрапив в шорт-лист 69-го Каннського кінофестивалю.

usv

За словами творця картини, тільки цього він і прагнув.

«Коли я вирішив зняти короткий метр, мета була одна – потрапити на Каннський фестиваль, – зізнається Климчук. – Вся знімальна група разом з акторами, які живуть в сусідніх країнах, доклали максимум зусиль і таланту, щоб ця мрія здійснилася».

Взагалі на фестивалі є дві програми, в які може потрапити короткометражний фільм, – Official Short Film Competition і The Short Film Corner. Український режисер подав заявки в обидві. З першої програми формується шорт-лист з дев’яти фільмів, які борються за «Золоту пальмову гілку». Ці щасливчики поки не оголошені, але фільм «Вибір» вже потрапив у другий список.

«Те, що наш фільм прийняли в Short Corner показує, що ми все робимо правильно, – каже режисер. – Адже якщо твій короткий метр будуть показувати в Каннах в рамках Short Corner європейським продюсерам, та й не тільки, значить, це гідний продукт. Український кінематограф розвивається, і дуже приємно усвідомлювати, що наші фільми (як повнометражні, так і короткі метри) цікаві за кордоном. Це великий успіх для молодих режисерів та їх команд».

Історія фільму розповідає про двох чоловіків. Перший – молодий хлопець, що переживає романтичне натхнення від очікування зустрічі з коханою дівчиною, але поринає у порятунок потребуючого. Інший живе у нерозумінні та байдужості з оточуючим світом. Два герої, що не знають про існування одне одного та борються з життєвими обставинами.

Нагадаємо, що це не перша престижна номінація – на початку року український фільм «Зима в огні» був номінований на Оскар в жанрі документального кіно.

Share.

Comments are closed.