Польсько-українські розмови про безпеку у регіоні

0

Джерело: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Міністр Вітольд Ващиковський зустрівся 14 квітня з секретарем РНБО України Олександром Турчиновим.

Головною темою розмови була двостороння співпраця, а також ситуація безпеки у регіоні. Обидві сторони погодилися, що липневий з’їзд НАТО у Варшаві буде ключовою подією для безпеки у Європі.

Міністр Ващиковський зазначив, що участь України у з’їзді буде істотним чинником стабілізації у регіоні.

Під час розмови секретар Турчинов передав голові польської делегації актуальну інформацію щодо ситуації у зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі. Попри вимоги припинити вогонь, щодня позиції українських військових обстрілюють російські нелегальні збройні формування. Міністр Вітольд Ващиковський погодився, що агресія, спрямована на працівників ОБСЄ зі сторони антиукраїнських сил, чи викрадення працівника ООН – неприпустимі. На думку міністра, діяльність такого роду кидає негативне світло на Мінські домовленості.

Секретар Турчинов перебував з дводенним візитом (14-15 квітня) у Польщі, протягом якого зустрівся також з президентом Польщі, спікерами Сейму та Сенату, міністром Національної Безпеки, керівником Спеціальних Підрозділів, головою Генерального Штабу Польського Війська і командувачем Оперативного командування Збройних сил Республіки Польщі. GU

Share.

Comments are closed.