В бій йдуть «Reformers Without Borders»

0

Після Майдану змінилося українське суспільство: активні громадяни взяли долю країни в свої руки, запровадивши безліч цікавих ініціатив, які мають призвести до оновлення країни та до її повного реформування. Логічним є той факт, що співпраця з державними органами мала би покращити громадські ініціативи, сприяти їх пришвидшеній реалізації. Але те, що за логікою подій мало б стати головним козирем, стає ключовою перешкодою, адже в Україні – дуже низький рівень довіри до владних інституцій.

В результаті існує величезний нереалізований потенціал в розширенні взаємодії і в об’єднанні зусиль місцевих та центральних органів управління і громадянського суспільства. Саме тому ініціатива, за яку взялася організація українських експатів  Razom for Ukraine набуває ключової важливості.

Полягає ця ініціатива у залученні до України стипендіатів зі Сполучених Штатів та інших країн, щоб працювати на будівництво моста довіри між органами місцевого самоврядування та громадянами. Тому й назву для неї вибрали відповідну – Реформатори без кордонів. Стипендіати будуть будувати і підтримувати відкриті відносини між місцевою владою і громадянським суспільством з метою підтримки проектів реформ.

Завдання програми – не з легких, а тому організатори підійшли до процесу максимально  відповідально, розділивши реалізацію на кілька етапів. На першому етапі  (з серпня 2015 до лютого 2016) формувалися команди з місцевих активістів та запускалися проекти, які сприяють прозорості та боротьбі з корупцією (в основному, у галузях ІТ та туризму). Другий етап (з лютого по серпень 2016 року) включатиме пошук інституційних партнерів, вивчення іноземних практик. Третій етап (серпень 2016 – лютий 2017) матиме на меті підвищення обізнаності громадян про співпрацю з державними установами, залучення громадян до моніторингу державних процесів. Стипендіатам буде надана фінансова підтримка, а також супроводжуюча особа під час початкового періоду.

Цілями діяльності Реформаторів без кордонів є:

  • Розвиток робочих взаємовідносин між урядовими працівниками, громадськими організаціями, місцевими активістами та підприємствами;
  • Надання підтримки місцевим проектам;
  • Поширення інформації про проекти серед суспільства та активістів.

Ініціатива почалася з того, що члени організації  Razom for Ukraine Люба Шипович та Наталія Щирба переїхали до Одеси, щоб долучитися до команди місцевих активістів. Вони працювали з регіональними та районними адміністраціями для реалізації необхідних ІТ-інструментів. Українські активістки зіткнулися з багатьма труднощами та проблемами, проте винесли для себе кілька важливих моментів: для подолання перешкод потрібна консолідація всіх зусиль, тому виникає потреба допомогти, скерувати активістів в потрібне русло.

Станом на сьогодні планується реалізація програми в двох ключових секторах: ІТ та туризм. Конкретні кроки першого напрямку стосуватимуться налагодження інформаційної складової у комунальній сфері та відкритих бюджетах. В другій сфері вкрай важливим буде показати туристичні можливості для регіональних громад та допомогти містам створити та реалізувати креативні ініціативи та проекти на благо свого регіону.

rwb1Про сучасний стан проекту розповідає Global Ukraine News Анастасія  Рибицька, програмний менеджер  Реформаторів без кордонів: «Стипендіати будуть задіяні у конкретних проектах. Загалом, вибираючи реформатора, ми звертаємо увагу на такі речі як досвід роботи з громадянським суспільством, західну освіту (тобто свободу мислення та незабюрократизованість українськими реаліями), вміння ризикувати, лідерські якості, ініціативність та to-do skills. Перший наш стипендіат – американець зі знанням російської мови, працюватиме з 1 травня. Маємо обрати ще 3 кандидатури».

Та для реалізації таких амбітних цілей, команда Реформаторів без кордонів шукає партнерів та підтримку. Зокрема, Razom for Ukraine запрошують до співпраці ЗМІ для поширення повідомлень про цю програму, небайдужих активістів.

rwb2

Представники Nova Ukraine та Razom for Ukraine

«Зараз найбільша потреба – у фінансуванні.  Діаспорна організація США Nova Ukraine допомагає нам з фінансуванням для першого стипендіата. Для інших ми шукаємо організацій-партнерів, а також закликаємо давати пожертви на програму всіх небайдужих. Наша мета – перетворити цю ініціативу в загально-діаспорську по всьому світу», – розповідає Анастасія Рибицька.

Share.

Comments are closed.