Польща – спеціальний гість «Книжкового Арсеналу» в Києві.

0

Автор: Ярослав Юнко
Джерело: Gazeta Wyborcza
Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Польща – спеціально-запрошений гість «Книжкового Арсеналу», одного з найбільших Міжнародних книжкових фестивалів в Україні, який розпочався у середу в Києві. Попри  надзвичайну цікавість українців польською літературою, на святі немає видавців з Польщі.

«В Україні є дуже багато людей, які знають польську мову і хотіли би мати польські книги. Зацікавлення польською літературою тут – надзвичайне, і з кожним роком воно все більшає і більшає, щоправда, читачам нічого не пропонують», – говорить польській прес-службі Єва Фіґель, директор Польського Інституту у Києві.

Інститут підготував на фестиваль три великі виставки. Дві з них розповідають про архітектуру польських пам’яток культури і польську інформаційну промисловість. «Популяризуємо польські комп’ютерні ігри: наприклад, найбільш відому у світі гру «Wiedźmin», – підкреслює Єва Фіґель.

Наступна важлива виставка Польського Інституту присвячена Мустафі Джемільову, легендарному лідеру кримських татар і першому лауреату нагороди Солідарність ім. Леха Валенси.

«Цьогоріч зосередились більше на літературі science fiction», – говорить пані Фіґель. Публіці запропоновані видання творів Станіслава Лема «Циберіала. Казка роботів».

Польським гостями «Книжкового Арсеналу» також є письменники Зиґмунт Мілошевський, Іґнацій Карпович та польський режисер Яцек Блавут.

Share.

Comments are closed.