Верба б’є, не я б’ю, за тиждень – Великдень: як українці в Польщі готуються до Воскресіння

0

Автор: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

В день Входу Господнього до Єрусалима, коли залишилось зовсім мало часу до Великодня, в Українському домі господарювала справжня ґаздиня і ім’я її – Україна. Ґаздинька ця руками своїх дітей наліпила вареників, спекла пасочки, наварила доброї кави, приготувала рукодільні вироби з кавових зерен та інших дарів природи. У домі панувала атмосфера свята та добра. Відвідувачі мали змогу скуштувати все, що заманеться, та обмінятися контактами для подальшої співпраці.

verba5

«Цього року перерва у святкуванні Воскресіння Христового римо-католиками та греко-католиками – аж місяць. Відповідно, важко віднайти необхідні атрибути цього свята у польських магазинах. Окрім того ми хотіли створити передвеликодній настрій, щоб люди почували себе як вдома», – говорить Вікторія Батрин (фонд «Наш вибір»), організатор Українського великоднього ярмарку.

Організатор зізнається, що «перш за все, хотіли згуртувати українців. Не тільки тих, які прийдуть за покупками, але тих, які мають свої фірми чи міні-фірми. Також хотіли ближче познайомити поляків з українськими традиціями та дати їм змогу побачити та скуштувати українського».

Паска – один із символів українського Великодня. Тільки та ґаздиня, у хаті якої є мир та злагода, може спекти справжню великодню паску, так принаймні мені мама завжди говорила. З огляду на те, скільки уваги було прикуто до пані Надії Риженок (учасниці ярмарку), вона – справжня ґаздиня. Щоправда, жінка говорить, що на цьогорічні свята не братиме багато замовлень оскільки, хотіла би присвятити більше часу родині.

На другому поверсі, ми помітили чимало дітей. Це – діти відвідувачів ярмарку. Зі слів пані Вікторії, ми довідались, що дітям настільки подобається, що ті не хочуть йти додому, тому батьки змушені залишатись також. Та батьки не нарікають.

verba4

Також є столи, кошти з яких будуть направлені дітям, батьки яких загинули на війні, як наприклад, стіл з декораціями з пластикових квітів від пані Батрин, мами Вікторії. Окрім того, що гроші зібрані з продажів підуть на благородну справу, вироби пані Батрин милують око.

verba3verba10

Зіркою ярмарку були вареники майстрині пані Марії, які можна було скуштувати просто на місці. Перше, що кидається в очі, коли заходиш у приміщення Українського Дому, це – те, що всі ходять з повними тарілками вареників зі сметаною. Хочеш-не-хочеш, а запитати, якого зілля підсипала пані Марія у вареники та чому вирішила брати участь у ярмарку, змушені. «Хочу показати усім, що у такій великій Варшаві є маленька Україна», – зазначає майстриня. Зі слів організаторів відомо, що вареники пані Марія ліпила до 1 години ночі, було їх близько 600 шт.

verba9

Також насолодитися можна було смачнючою кавою Dobro&Dobro. Espresso bar та скуштувати свіженький зефір, халву та інші смаколики з України. «Радий, що я – тут. Мені подобається атмосфера, а також те, що я отримав змогу познайомитися з іншими українцями», – зазначає пан Олег, власник найменшої у Варшаві кав’ярні.

verba

«Це – вже другий наш ярмарок, перший був під час різдвяних свят. На цьому ми не зупинятимемось», – додала Вікторія. Беручи до уваги те, що кількість відвідувачів з кожним разом тільки збільшується, а кількість охочих взяти участь у події зростає, Українському ярмаркові у Варшаві бути!

Share.

Comments are closed.