«Ґрасіас, лікідадорес!», – у відповідь на Чорнобиль з Іспанії

0

Автор: Андрій Якубув, активіст української діаспори в Іспанії

В Університеті Валенсії у середу, 4 травня, за ініціативи українознавчого товариства провели заходи до 30-річчя Чорнобильської катастрофи.

Так, у двох університетських кампусах відбулися авторські презентації каталонського музиканта, порідненого з чорнобильською темою – Жоана Сересо, що приїхав з Барселони на запрошення приймаючої сторони – Українського товариства Університету Валенсії («Acció UV – Ucraïna»).

Презентації пройшли на основі відеороликів, відзнятих доповідачем на місці подій, під супровід авторської електронної музики. Розповіді про цю трагедію та її страшні наслідки подавалися з гуманістичної точки зору та на трьох основах: радіація, ліквідатори, діти.

Крім цього, також були експоновані тематичні предмети – медалі загиблих ліквідаторів, військові протигази, підручні засоби вимірювання радіації, що використовувалися у 1986 році.

Проведені заходи отримали привітання Уповноваженого Ректора Університету Валенсії у справах студентів та відбулися за участі заступників деканів факультетів фізики та права.

За словами організаторів, ця ініціатива була втілена на долучення до проголошеного Президентом України року учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв.

Share.

Comments are closed.