Дивовижні історії про участь українців у Другій світовій війні

0

8 травня українці відзначатимуть День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Одне з наймасштабніших протистоянь в світовій історії забрало життя десятків мільйонів людей, зруйнувало тисячі міст, спричинило розруху на цілому континенті.

Проте про участь безпосередньо українців у цій війні, про подвиги наших мужніх воїнів ми, на жаль, знаємо не так багато. Але на сучасному етапі, коли громадянська свідомість в Україні зростає, багато ініціатив було розпочато якраз у сфері ознайомлення населення з участю українців у Другій світовій війні та спростування поширених міфів та перекручених фактів.

Зокрема, цікавим є проект «Fighting for lives. Win peace, not war», започаткований Міністерством Закордонних Справ. З 7 до 9 травня на сторінці відомства у соцмережі Facebook публікуватимуться історії про участь українців у Другій світовій війні, їхній героїзм задля порятунку громадян інших країн.

Та має цей проект не лише освітньо-просвітницьку функцію. Він також показує, що Україна – віддавна частина Європи. Це – ще одна можливість заявити про українців у світі. Як тоді, так і тепер героїзм українців вражає: і під час Другої світової війни, і на Майдані, і під час російської агресії на сході України наші співвітчизники жертвують своїм життям для порятунку інших, для перемоги універсальних цінностей людства.

Читайте за темою: Сайт, який спростовує радянські міфи про Другу світову війну

«Ці історії доводять, що героїзм – це не обов’язково бій на передовій, він проявляється в милосерді і готовності протягти руку підтримки тим, хто її потребує», – зазначають на сторінці відомства. GU

Share.

Comments are closed.