Знайомство з українською громадою в Нюрнберзі

0

Global Ukraine News продовжує налагоджувати нові контакти з українськими громадами по всьому світу. Сьогодні хочемо представити українське товариство «Об’єднання Українців у Франконії», яке було засноване у 2011 році і стало першим таким товариством на теренах Франконії (північна Баварія). Місцем знаходження організації є м. Нюрнберг. Осередки товариства існують також в інших містах регіону.

«З історичних джерел відомо, що після Другої світової війни на півночі Баварії (історична назва цих територій – Франконія) було досить багато українців, які були вивезені сюди на примусові роботи нацистами. Через брак об‘єднавчої громадської структури, котра б піклувалася про передачу наступним поколінням української мови, культури та традицій, на жаль, мало хто з нащадків цих людей асоціює себе з Україною чи українською нацією. Тому ми – щасливі, що нам випала така честь – створення і розбудови українського товариства на території північної Баварії, з основним осередком в історичному місті Нюрнберг. За 5 років нам вдалося об‘єднати навколо себе більше сотні українців і провести багато цікавих заходів та акцій», – розповідає перший голова товариства Петро Ломпас.

Українська громада в Нюрнберзі ставить перед собою надважливі завдання: сприяння і заохочення до громадського та культурного діалогу між Україною та Німеччиною, представлення інтересів української громади у регіоні, безпосередня підтримка українців на місці, організація гуманітарної допомоги для України, надання уроків української мови для дітей, збереження української культури та традицій.

«Члени та активісти нашого товариства є новою хвилею еміграції і переїхали до Німеччини протягом останніх 10-15 років на навчання, роботу чи з сімейних причин. Це – нове покоління молодих, прогресивних українців та українок з мінімальним радянським «спадком». Наша принципова позиція – підтримувати і популяризувати все українське, і робити це на високому рівні», – зазначає пан Петро.

zugv1

Українські активісти організовують та активно беруть участь у різноманітних культурних заходах. Зокрема, у Міжнародному фестивалі фольклору і танцю у Нюрнберзі, святкуванні 150-ї річниці з дня народження Андрія Шептицького, Днях української культури в Нюрнберзі.

zugv2

zugv3

zugv4

Ще однією дуже важливою сферою діяльності товариства є допомога хворим дітям, що приїжджають на лікування до Німеччини. Маленькі друзі та їхні батьки часто потребують допомоги у щоденному спілкуванні з медичним персоналом та супроводі під час медичних обстежень, тому громада організовує чергування волонтерів-перекладачів у лікарні.

Проте волонтери відвідують малюків і для того, щоб розважити їх, принести подарунок, пригостити смачненьким. Можливо, навіть зробити невелику екскурсію містом, якщо стан дитини дозволяє. Дітки та їхні батьки щиро радіють і вдячні за допомогу та підтримку, адже далеко від дому ця підтримка є особливо необхідною. Оскільки хворих діток приїздить багато, а лікування в Німеччині вимагає значних фінансових ресурсів – існує акція збору пожертв під назвою «Допомога тяжкохворим дітям», яка діє постійно. Зібрані кошти передаються безпосередньо на лікування хворої дитини, яка потребує медичної допомоги. GU

Share.

Comments are closed.