Офіційне повідомлення Союзу Українців у Франції

0

Переклад: Ауріка Світлицька

В четвер, 28 квітня, Національні Збори проголосували за пропозицію резолюції проти продовження економічних санкцій проти Росії. Хоча цей текст має лише консультативний характер, Союз Українців у Франції стурбований пом’якшуючими жестами стосовно Кремля, які Франція робить останнім часом.

Як пояснити, що проект резолюції з ініціативи Тьєррі Маріані, проросійського лобіста, який ніколи не приховував своїх симпатій до Москви, не був визнаний неприйнятним урядом, хоча уряд, тим не менш, продовжує публічно підтримувати збереження санкцій проти Росії? Дійсно, Конституція дозволяє уряду відхилити проект резолюції, «якщо він вважає, що проект містить загрози проти нього». Також як можна пояснити присутність лише малої частини депутатів-соціалістів під час голосування з питання, що має міжнародне значення, в той час як вони були повністю в курсі порядку денного?

Офіційне запрошення Володимира Путіна до Парижа в жовтні, яке насправді порушить політичну ізоляцію президента Росії, є ще одним тривожним знаком. Міжнародне співтовариство докладає зусиль для реалізації санкцій і демонстрації повної незгоди з агресивною політикою РФ щодо сусідньої України, в той час як Франція йде назустріч Росії з розкритими обіймами, хоча остання продовжує порушувати міжнародне право.

Союз Українців у Франції глибоко шокований цими останніми подіями, які стосуються змін в міжнародній політиці Франції щодо українсько-російських взаємин. Франція сприймається як країна прав людини, то чи не робить вона суперечливих повідомлень стосовно її принципів і цінностей, чи  ще в змозі вона захистити їх?

Важливо пам’ятати, що санкції, накладені на Росію Європейським Союзом, є відповіддю на анексію Криму і на російське вторгнення на Донбас, зняття їх залежить від специфічних умов. Проте з моменту підписання Мінських угод, жодна з цих умов не була виконана Росією, яка продовжує посилати своїх людей і важку артилерію в східні частини України, яка ще й досі не приступила до звільнення українських політичних в’язнів, яких утримують незаконно на її території.

Ставлення Франції особливо обурливе, оскільки вона вважає за краще тиснути на Україну, жертву нападу, змушуючи  її відмовитися від своїх територій і віддати їх  Кремлю, провести реформи з децентралізації, які будуть додатково послаблювати дестабілізовану  Росією країну.

Союз Українців у Франції просить французький уряд поважати міжнародне право і політичну мораль, чітко розрізняти агресора і жертву цього конфлікту і зайняти позицію гідну країни прав людини. GU

Share.

Comments are closed.