Українські прикордонники повернули викрадену колекцію картин до Верони

0

6 травня 2016 року спільною слідчо-оперативною групою в Одеській області, за 1,5 кілометра від державного кордону, було затримано 17 картин, які мають велику історичну і художню цінність. Колекція готувалася до переправи на територію Молдови.

Завдяки успішно проведеній операції силовикам вдалося виявити колекцію із 17 найцінніших картин старовинних майстрів – Рубенса, Тинторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених 19 листопада 2015 року з музею Кастельвеккіо у Вероні. За словами Петра Порошенка, загальна вартість колекції на сьогодні перевищує 16 млн. євро.

Операція була проведена у найкоротший термін. 7 травня було проведено мистецьку експертизу і встановлено, що ці картини є оригіналами. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Читайте за темою: Голландські ЗМІ: викрадені з Музею Західної Фрісландії картини знаходяться у приватних осіб в Україні

У виконанні операції було задіяне вузьке коло осіб. Усі залучені дотримувались режиму таємності і не допустили витоку інформації, що могло б призвести до провалу завдання.

Крім того, Президент доручив заступнику глави Адміністрації Президента Костянтину Єлісєєву зв’язатись з італійськими партнерами та запросити експертів для підтвердження автентичності полотен та узгодження формальностей, пов’язаних із їх передачею.

Share.

Comments are closed.