NASA замінило російські двигуни на українські та успішно провело випробування ракети «Antares»

0

1 червня 2016 року в Центрі космічних польотів на острові Уоллопс (США) пройшли наземні випробування ракети-носія «Antares», перша ступінь якої розроблена українським КБ «Південне».

Ракету, призначену для постачання на космічну станцію вантажів масою до 6 800 кг, розробила американська компанія Orbital Sciences Corporation, а першу сходинку для «Antares» створили українці.

nasa1

Основну конструкцію розробили в КБ «Південне» і виготовили на Південному машинобудівному заводі в Дніпрі. У створенні першого ступеня також брали участь українські підприємства «Хартрон-АРКОС» (Харків), Хартрон-ЮКОМ (Запоріжжя), «ЧеЗаРа», «Рапід» (Чернігів) та інші. Крім виготовлення ступені, українці також брали активну участь у проведенні випробувань в США.

Українським інженерам довелося змінити ступінь ракети таким чином, щоб в ній зміг працювати абсолютно інший двигун, що не призначений для вже готової конструкції. Конкретно – потрібно було замінити двигун РД-181 російського виробництва.

Успішно проведені випробування показали, що мета завдання досягнута. Перший запуск доопрацьованої ракети запланований на середину липня 2016 року.

Сохранить

Share.

Comments are closed.