Символом Євробачення 2017 може стати Петриківський розпис

0

У наступному році Україна буде проводити Євробачення 2017. Поки точна дата та місце проведення – не відомі. Проте символом пісенного конкурсу пропонують зробити петриківський розпис, передає Gazeta.ua.

Ідея належить студентові Львівської академії мистецтв Ігорю Лісовому.

«Зараз це – просто ідея. Візуалізація зроблена для прикладу. Якщо розпис дійсно стане візиткою Євробачення, професійні дизайнери будуть розробляти нові макети. Зараз шукаємо тих, хто відповідає за прийняття такого рішення, щоб офіційно подати таку пропозицію», – розповів Ігор.

euvs

euvs1

euvs2

Петриківський розпис включили у список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО у 2013 році. Петриківський розпис – це українське декоративно-орнаментальне народне малярство. Сформувалося в селищі Петриківка Дніпропетровської області. Етнологи знаходять предмети з розписом ще з ХVIII століття.

«Поки вся країна вирішує, в якому місті провести конкурс, ми пропонуємо прикрасити цей захід петриківським розписом. Адже це – унікальне мистецтво, яке не має аналогів в світі, визнане ЮНЕСКО як нематеріальне культурне надбання людства, древній вид мистецтва, пов’язаний з Козаччиною», – зазначено у повідомленні спільноти Петриківка у Facebook.

Share.

Comments are closed.