В Одесі відбудеться кінофестиваль «Німі ночі»

0

8-10 липня в Одесі на причалі яхт-клубу Морвокзалу відбудеться 7-й міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Фестиваль проводиться Національним центром Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Одеської міської ради.

ioan5

Фестиваль презентує глядачам німе кіно України, Китаю, США, Британії, Німеччини та інших країн. Фільми озвучать музиканти з України, Білорусії та Мексики. Перший день Фестивалю присвячений учаснику «Німих ночей» усіх років, легендарному одеському піаністу та композитору Юрію Кузнєцову, з яким Одеса попрощалася у травні цього року.

Темою цьогорічного фестивалю обрано тему жіночої емансипації, бурхливий розвиток якої припав на 1920-і роки, період розквіту німого кіно.

Читайте за темою: Бан-Сен-Жан – маловідома сторінка історії Другої світової війни

У програмі фестивалю – дві світові прем’єри українських фільмів, які довгий час вважалися втраченими. Також буде представлений реставрований Національним центром Олександра Довженка фільм Петра Чардиніна «Тарас Трясило» –  найдорожчий кінопроект епохи, віднайдений лише у 1998 році у Франції. Фільм озвучить одеський дует піаніста Андрія Показа та перкусіоніста Якова Тарунцова.

Share.

Comments are closed.