Червневі перемоги української освіти

0

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Українська освіта знаходиться в процесі реформування та змін: позитивні зрушення відбуваються кожного місяця, що ще більше наближає якість нашої освіти до європейських стандартів. Найбільш часті позитивні події стосуються активізації міжнародної співпраці в освітньо-науковій сфері, що сприятиме безпосередньому обміну досвідом, пришвидшенню бажаних змін. Співпрацюючи з закордонними науковцями та експертами українські освітяни матимуть можливість безпосередньо перейняти передові закордонні практики, налагодити комунікації.

Вигоди міжнародної співпраці для української освіти більш ніж очевидні. Це додатково підтверджує і той факт, що останніми роками закордонні контакти у цій сфері значно почастішали. Лише за останній місяць було здійснено ряд важливих кроків, впроваджено нові цікаві програми, з чим Вам і пропонуємо ознайомитися.

Міжнародні освітні програми «відкривають двері» для України

Збільшення мобільності викладачів та студентів, популяризація українських вишів, покращення освітніх стандартів, обмін досвідом – усі ці цілі допомагає досягнути приєднання до провідних світових освітніх програм. І у червні Україна приєдналася до двох з них: Програми наукових досліджень та навчання Євратом та Програми міжнародного оцінювання учнів PISA-2018.

ptn8

27 червня у Брюсселі було підписано угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018).

Набуття Україною статусу асоційованого члена Євратом відкриває шляхи для участі українських наукових установ у перспективних проектах сфери ядерної енергетики, що сприятиме імплементації державою стандартів ядерної безпеки Європейського Союзу. Крім того, українські наукові, освітні та виробничі структури, серед яких провідні вищі навчальні заклади, профільні інститути НАН України, ДП «НАЕК «Енергоатом» уже були допущені до дослідницьких програм «Євратому» у винятковому порядку та отримали загалом близько 1,1 мільйона євро.

ptn9

Програма міжнародного оцінювання учнів PISA-2018 проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) раз на три роки й спрямована на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів.

Читати за темою:  Прийшов, побачив, переміг: здобутки української вищої освіти

Що дасть ця програма Україні? Можливість максимально підвищити моніторинг відповідності реальних освітніх досягнень учнів визначеним на національному рівні цілям освіти, підвищення якості освіти, покращить аналіз факторів, пов’язаних із результатами навчання учнів, сприятиме нарощенню інституційного потенціалу.

Нові методики корейського вченого

ptn10

Те, що реформування середньої школи є наріжним процесом для забезпечення успішності усієї української освітньої системи – аксіома, яка не потрібує доведення. Кожен новий міністр освіти починає свою каденцію зі змін у середній освіті, які повинні покращити її якість. Та скоротити процес реформ та пошуку правильних рішень дозволяють закордонні методики, які вже довели свою ефективність.

Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.