#яНеБоюсьСказати – український флешмоб проти сексуального насильства

0

У соцмережі Facebook розпочалась кампанія проти замовчування насильства над жінками. З хештегом  #яНеБоюсьСказати українки зізнаються у домаганнях та зґвалтуваннях — в тому, про що раніше боялися говорити.

Акцію започаткувала на своїй сторінці громадська активістка, журналістка Анастасія Мельниченко.

Вона оприлюднила свої особисті історії під хештегом #‎яНеБоюсьСказати та закликала робити це інших.

«Я хочу, аби ми не виправдовувалися «я йшла у спортивках серед дня, а мене все одно схопили». Бо нам не треба виправдовуватися. Ми не винні, винен ЗАВЖДИ насильник», – пише вона.

Анастасія Мельниченко звернулася до жінок із проханням говорити про свій негативний досвід, а не замовчувати його. Згодом додала, що й чоловіки можуть говорити про власний досвід домагань. На заклик відгукнулися сотні дівчат та жінок. Вони знайшли в собі сили публічно розповісти про те, що приховували довгі роки.

Історії, розказані під хештегом #‎яНеБоюсьСказати, вражають. Жінки розповідають про пережиті в дитинстві, підлітковому та в дорослому віці зґвалтування, домагання у школах, басейнах, громадському транспорті, у ліфтах, парках і просто посеред вулиці. При цьому чи не найбільше вражає у цих розповідях байдужість довколишніх і особливості виховання, коли дівчатка боялися розповісти комусь про свій «сором», щоб не наразитися на «сама винувата» або й щось гірше.

Читайте за темою: СБУ опублікувала перелік російських соцмереж, якими радить не користуватись із 1 серпня

За статистикою ООН, станом на минулий рік, практично 4 млн. жінок України від 15 до 49 років хоча б один раз у житті зазнавали фізичного насильства.

Share.

Comments are closed.