В австрійському Зальцбурзі 30 червня і 1 липня пройшли Дні української культури

0

Можливість відкрити для себе Україну в культурній площині отримують насамперед віденці, а жителі регіонів практично не знайомі з українським мистецтвом. Посольство України в Республіці Австрія звернулось до землі Зальцбург з пропозицією прийняти в себе низку заходів українських митців.

ghu

Організацію було доручено місцевому ГО «Центр українських ініціатив», оскільки активісти уже мали успішний досвід проведення подібного заходу у Відні в листопаді 2015 року. Олександра Саєнко, організатор проекту, розповіла, що їй вдалось сформувати програму у стислі терміни і з мінімальним фінансуванням, продемонструвавши при цьому мистецтво найвищого ґатунку.

ghu1

Митці з готовністю відгукнулись на пропозицію презентувати українське мистецтво і приїхали до Зальцбургу з різних куточків Європи. В результаті відвідувачі змогли познайомитись і з традиційним, і з сучасним мистецтвом, і з літературою, і з музикою, і з народним ремеслом.

Всі заходи, що пройшли в Літературному Домі Зальцбурга, були прем’єрними не тільки для Зальцбурга, але й для Австрії в цілому. Програма сольного концерту молодої оперної співачки Лєни Бєлкіної була спеціально створена для цієї події разом з композитором Іллєю Разумейком. А читання нещодавно виданого німецькою мовою роману Наталки Сняданко про історії українських заробітчан «Пані Мюллер не налаштована платити більше» пройшло під акомпанемент співів і гри на індійській гармоніці у виконанні колоритної Мар’яни Садовської. Представлені вироби з традиційним Петриківським розписом не залишили австрійських відвідувачів байдужими.

ghu2

ghu3

І митці, і українська громада Зальцбурга, яка охоче відвідувала заходи, вперше об’єднані загальною концепцією, і австрійські відвідувачі подякували організаторам.

Партнер фестивалю видавництво Хаймон Ферлаг і Літературний Дім запропонували провести подібні фестивалі спільно і в наступному році.

Говорячи про результати проекту, куратор проекту Олександра Саєнко відзначила: «Це була своєрідна розвідка боєм. Ми вперше приїхали до незнайомого регіону, не маючи чіткого уявлення про вподобання місцевої публіки, про особливості культурного життя в Зальцбурзі. Резонанс від заходу свідчить про інтерес до українського мистецтва, тому плануватимемо подібні івенти і надалі».

Читайте за темою: Олександра Саєнко: «Австрійці дуже чутливі до мистецтва та культури, тому культурна дипломатія у Австрії точно працює»

Довідка

111111Олекандра Саєнко з 2013 року мешкає у Відні.

У січні 2014 року – після перших вбивств демонстрантів на Майдані Незалежності – приєдналась до руху Євромайдан Відень і стала однією з найактивніших учасників і організаторів протестів, вимагаючи санкцій стосовно злочинців у владі.

Згодом разом з однодумцями заснувала ГО «Центр українських ініціатив» і стала організатором найуспішнішого культурно-мистецького фестивалю українців «Дні української культури у Відні» в листопаді 2015 року.

Брала активну участь у лікуванні поранених майданівців протягом 2014 року.

В якості довіреної особи Посольства Республіки Австрія в Україні стала модератором гуманітарної акції австрійського МЗС по лікуванню п’ятьох важкопоранених цивільних осіб з Донбасу.

Влітку 2015 року в якості волонтера БФ «Україна ХХІ» координувала організацію подорожі 100 дітей учасників АТО в Нижню Австрію.

Неодноразово виступала публічно з аналізом суспільної думки в Австрії стосовно подій в Україні.

У вересні була запрошена на посаду аташе з питань культури і інформації в Посольство України в Республіці Австрія і представлена як один з революційних кейсів реформування сфери публічної дипломатії МЗС України. GU

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Share.

Comments are closed.