Петрівський ярмарок – найбільший ярмарок Західної України

0

9-10 липня на Буковині (м. Чернівці, Чернівецька область) відбувся  традиційний найстаріший ярмарок західної України – Петрівський ярмарок. Петрівський ярмарок був започаткований понад 200 років тому і поступово став помітним явищем у господарському житті не лише Чернівців і Буковини, але й Південно-Східної Європи, адже збирав купців з багатьох країв Австрії та Угорщини, Німеччини, Румунії, Туреччини.

На сьогодні Петрівський ярмарок, як і багато років тому, представляє як виробників з усієї України, так і гостинно приймає учасників з-за кордону. З року в рік він повертає собі розмах та багаторічні традиції буковинського ярмаркування. Свято Петрівського ярмарку проводиться у вихідні дні і приурочене до святкування дня святих Петра і Павла.

pnd2

Урочисте відкриття заходу відбулось 9 липня на центральній площі міста, державний прапор України винесли учасники АТО, прапор міста –  почесні городяни міста-господаря ярмарку, а штандарт Петрівського ярмарку – кращі підприємці міста. Почесними гостями свята були консули Румунії, Австрії, Франції, делегації із міст Конін (Польща) і Бельци (Молдова), народні депутати України.

pnd3

Традиційно у програмі проведення Петрівського ярмарку у Чернівцях відбулися виставки-продажі товарів народного вжитку, презентації продукції вітчизняних товаровиробників, будівельної галузі, ресторанного господарства, туристичного потенціалу регіону, виробів народних майстрів, розважальні та культурно-мистецькі заходи. Як зазначають організатори, цьогоріч на Петрівський ярмарок прибуло більш ніж 700 учасників з 23 областей України.

Однією з цікавинок свята була презентація книжкових новинок з друкарні від Старого Лева (м. Львів). «Видавництво Старого Лева» привезло до Чернівців найгарячіші книжкові новинки, які ще не були презентовані в інших містах країни. Серед них: бестселер англійської письменниці Енн Файн «Борошняні немовлята», збірка гумористичних оповідань «Політ золотої мушки» Богдана Волошина, нова книжка учасника ТНМК Фоззі «Гупало Василь: п’ять з половиною пригод». Також під час ярмарку кожен охочий міг долучитися до благодійної акції «Краса рятує життя», яку проводила творча студія Z205 та ГО «Волонтерський рух Буковини» з метою збору коштів на придбання обладнання для обласної дитячої лікарні №2 м. Чернівці. Впродовж дня креативна команда небайдужих стилістів робили зачіску, укладку всім охочим підтримати ініціативу.

Найпопулярнішим заходом у рамках Петрівського ярмарку був ярмарок виробів народних майстрів з усієї Буковини та сусідніх областей. В торгових палатках можна було придбати цікаві вироби з глини, дерева, лози, тощо.

pnd4

pnd5

pnd6

pnd7

pnd8

pnd9

pnd10

Також гості свята мали можливість скуштувати бринзу та понад 20 видів  сиру з усієї західної України.

pnd11

Для маленьких відвідувачів ярмарку була представлена велика кількість різноманітних солодощів та іграшок ручної роботи.

pnd12

pnd13

Не нудьгували і дорослі відвідувачі ярмарку, а залюбки куштували знану буковинську медовуху та насолоджувались різноманітністю Закарпатських вин.

pnd14

Надзвичайну увагу гостей Петрівського ярмарку привернула виставка-продаж українського національного одягу та аксесуарів, які  вражали своєю різноманітністю та оригінальністю.

pnd15

pnd16

pnd17

pnd18

Читайте за темою: Українці Сінгапура: це – місто для людей

Завершилось свято  концертом рок-гурту з Мукачево Rock-H. Свій стиль хлопці називають «підкарпатським роком» за історичною назвою території Підкарпатська Русь, звідки походить гурт. Більшість пісень гурту написана закарпатським говором, який самі музиканти називають «русинська бесіда».

Петрівський ярмарок зачинив свої двері до наступного року, подарувавши своїм гостям не тільки багато цікавих подарунків, але й незабутні враження на цілий рік.

Сохранить

Сохранить

Share.

Comments are closed.