Україна та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі

0

Сьогодні Україна та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Угоду підписано канадським міністром міжнародної торгівлі Христиною Фріленд та українським міністром економічного розвитку та торгівлі Степаном Кубівим у присутності Президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Угода про ЗВТ була підписана в рамках візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо до України. «Цього тижня розпочався візит прем`єр-міністра Канади. Це дуже важливий наш партнер. Сьогодні буде підписано Угоду про зону вільної торгівлі з Канадою. Це – ще один додатковий інструмент розвитку бізнесу», –  так прокоментував подію Володимир Гройсман, очільник Уряду України.

Підписанню Угоди передував довгий шлях, зокрема, було проведено 6 раундів переговорів.

«Після 125 років єдності наших людей, підтримки української громади, політичної підтримки, ми нарешті поставили торгівлю серед наших пріоритетів. І що для мене важливо, що Канада і Україна, попри всі зміни, завжди лишатимуться пріоритетом одна для одної! Важливо, що нові уряди не лише підтримали ініціативу попередніх урядів, але ще й на найвищому рівні визначили це для себе як особистий пріоритет!», – написала торговий представник України Наталія Микольська на своїй Facebook-сторінці.

За розрахунками Мінекономрозвитку, зона вільної торгівлі передбачає зняття торговельних обмежень і повне скасування торгових мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років. Зокрема, відразу після набуття чинності угодою скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, складники та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на м`ясо, яйця, овочі, молочну продукцію, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи складники до літаків, автомобілі та трактори. Крім того, документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Читайте за темою: Україна відправила до ЄС перші партії корисних чорних ягід

Варто також зазначити, що у структурі експорту товарів з України до Канади традиційними товарами є неблагородні метали – 36 %; частини до рухомого складу – 12 %; машини, устаткування – 9 %; екстракти дубильні – 8 %; іграшки – 6 %; деревина – 5 %. У 2016 році (за січень-квітень) найбільше зростання експорту спостерігається по таких товарних групах, як: частини до рухомого складу – зросли на $3,5 млн. (торік у січні-квітні не експортувались); екстракти дубильні, жири та олії, одяг трикотажний.

Додамо також, що Христина Фріленд є онукою українських емігрантів, яка брала активну участь в житті української спільноти в Канаді.  GU

Share.

Comments are closed.