Фотопроект американця Йосипа Сивенького покажуть в Музеї Шевченка

0

У вівторок, 12 липня 2016 року, у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась фотовиставка «Рани». Американський фотограф українського походження Йосип Сивенький презентував свій фотодокументальний проект, над яким він працює з 2014 року.

fgft

Проект «Рани» показує українських солдатів, яких було тяжко поранено під час Євромайдану та АТО. У когось обгоріло все тіло, багато хто страждає від нестерпного болю, хтось не може ходити, а хтось втратив руку чи ногу. Є такі, що страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) чи стали залежними від знеболюючих препаратів. Всіх їх об’єднує дві речі: сильний фізичний чи емоційний біль, а також складне завдання адаптуватися до нового життя після поранення.

Проект спрямований на те, щоб проінформувати українців про масштабне завдання реінтеграції поранених солдатів та активістів Євромайдану до нормального життя і винести на обговорення такі питання, як необхідність довгострокової програми медичного обслуговування, пенсійне забезпечення, курси фізичної терапії, лікування ПТСР, перепідготовка та майбутня зайнятість, брак в Україні необхідної інфраструктури для людей з обмеженими можливостями.

Читайте за темою: Кіно про посттравматичний синдром – нова стрічка українського виробництва

Проект реалізується завдяки гранту, наданому Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта на 2014-2016 рр. Виставка триватиме до 26 липня в атріумі Музею Тараса Шевченка (вул. Тараса Шевченка, 12).

Share.

Comments are closed.