Делегація України взяла участь у засіданні Генеральної ради СОТ

0

27 липня делегація України на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговим представником України Наталією Микольською взяла участь у черговому засіданні Генеральної ради СОТ, що відбулося у Женеві.

В центрі уваги учасників засідання Генради був розгляд внесеного Україною питання торговельних обмежень з боку Російської Федерації щодо транзиту товарів з України («Russian Federation’s Trade Measures Affecting Ukrainian Transit of Products – communication from Ukraine»).

У своєму виступі глава делегації України звернула увагу членів СОТ на продовження торговельної агресії з боку Російської Федерації та запровадження нею низки політично мотивованих заходів, які обмежують торгівлю. Зокрема, йшлося про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію РФ до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану, які  на думку української сторони є економічно та юридично необґрунтованими.

Читайте за темою: Балтійський шлях: через терни до Варшави

Україна закликала Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити недискримінаційний і вільний режим транзиту для всіх членів СОТ.

«Ми сподіваємось, що усі розуміють, що це не політична риторика. І ми тут аби забезпечити дотримання правил усіма членами СОТ. Ще раз наполягаємо на необхідності дотримання встановлених правил!», – наголосила Наталія Микольська.

Позиція, висловлена Україною, була підтримана делегаціями низки країн-членів СОТ, передусім ЄС, США, Канади, Японії, Австралії, Норвегії, Грузії, Кореї, які відзначили необхідність негайного усунення Російською Федерацією обмежень у торгівлі та забезпечення дотримання правил СОТ. GU

Share.

Comments are closed.