Угорець презентував колекцію українського фольклору на мультідисціплінарному фестивалі Ördögkatlan

0

Відомий музикант, композитор і етнограф з Угорщини Міклош Бот презентував свою колекцію українського фольклору у проекті «Таємнича Україна» на масштабному мультідисціплінарному фестивалі Ördögkatlan, який проходив в угорському місті Надьхаршань 2-6 серпня. Розповідає Cultprostir.
Міклош уже довгий час займається музичними експедиціями. За останні два роки він об’їздив майже два десятки українських сіл у різних регіонах, де зробив близько 400 записів.
«Вражаюче, але в Угорщині нічого не знають про народну музику в Україні, хоча нам добре відома творчість інших країн-сусідів. Мене, як музиканта, неймовірно здивувало і надихнуло абсолютно інше музичне мислення, музика такої високої якості, яку ми знайшли в українських селах», – розповідає Міклош Бот.

sbt2

Читати за темою: Дитячий ансамбль танцю «Волиняночка» здобув Гран-прі для України

Також під час експедиції музикант почав знімати документальний фільм про традиції народного співу в Україні.

На фестивалі Ördögkatlan Міклош Бот провів триденний український захід «Таємнича Україна», в рамках якого пройшли численні музичні воркшопи, ремісничі майстер-класи, школа народного танцю й фотовиставка. Також Міклош розповів відвідувачам фестивалю про свої подорожі Україною і влаштував справжнє українське застілля з піснями.

На Ördögkatlan виступили і українські музиканти, серед яких – ансамбль «Древо», колектив «Піснеграй», учасники гурту «Божичі» Сусанна Карпенко та Ілля Фетисов, а також майстриня і етнограф Олена Щербань.

Share.

Comments are closed.