Домовленості України та Індонезії: спрощення візового режиму, зона вільної торгівлі та обмін студентами

0

5-7 серпня відбувся візит Президента України до Індонезії, в рамках якого вдалося досягти низки позитивних для України домовленостей. Зокрема, важливим моментом під час візиту було оголошення рішення президента Індонезії Джоко Відодо щодо запровадження безвізового режиму для українців. Крім того, Україна та Індонезія домовилися про початок консультацій щодо створення зони вільної торгівлі.

В ході візиту обговорювалися також питання співробітництва в гуманітарній сфері та у рамках міжнародних організацій, а також розслідування терористичної атаки на рейс МН-17, внаслідок якої загинули індонезійські громадяни. Було досягнуто домовленостей про більш тісну співпрацю між ВНЗ двох країн, а також обмін студентами, зокрема, для вивчення української та індонезійської мов, активізацію взаємодії в рамках ЮНЕСКО, зокрема, в контексті збереження об’єктів Світової спадщини під егідою цієї організації. Сторони теж підписали угоду про співробітництво в оборонній галузі, що значно розширить можливості військово-технічного співробітництва.

Відбулися також зустрічі Президента України з представниками бізнесу Індонезії, адже Україна може стати коридором доступу індонезійських товарів на європейський ринок, а Індонезія – платформою для українських товарів в Азії.

Читайте за темою: Що ми робимо в Індонезії та Малайзії

Нагадаємо, що минулого тижня відбувся візит Президента до Малайзії, де було домовлено розпочати переговори щодо введення для туристів двох країн віз по прибуттю, що сприятиме зростанню туристичного потоку. Крім того, обговорювалися і питання щодо перспектив збільшення кількості малайзійських студентів в Україні. GU

Share.

Comments are closed.