У Вінниці покажуть прижиттєві видання Івана Франка

0

До 160-річчя з дня народження Івана Франка відділ рідкісних і цінних видань бібліотеки імені Тімірязєва презентував виставку «Каменяр української слави», до якої увійшли книги, надруковані у вінницькому видавництві товариства «Просвіта» ще у 20-х роках минулого століття, тобто ще під час життя Каменяра. Про це повідомляє газета «День». Виставка триватиме до 23 серпня, вхід – вільний.

Найдавніше видання відділу – це тритомник «Викъ», у якому зібрана антологія української прози 1798–1898 років. Вийшов тритомник у 1902 році в Києві. І в першому, і в другому, і в третьому томах надруковані твори Франка та інших українських письменників. На виставці представлять і періодичні видання з творами Івана Франка. Зокрема, часопис «Житє і слово» – це вісник літератури, політики і науки. Він цікавий тим, що укладала видання дружина Франка Ольга, а він редагував тексти. Навіть напис є: «за редакцію відповідав Др. Іван Франко».

Читайте за темою: Олег Панфілов, професор, письменник, публіцист: «Націоналізм нинішньої Росії – не сучасна хвороба, вона стара, імперська»

В експозиції також представлені твори зі штампом «Спецфонд». Усі ці видання тривалий час були заборонені для використання. Вони стосувалися репресованих людей або містили твори «ворогів» радянської влади.

Share.

Comments are closed.