Українські письменники – у півфіналі престижної премії «Ангелус»

0

Півфіналістами престижної літературної нагороди «Ангелус» стали двоє українців: Катя Петровська (українсько-німецька письменниця та журналістка, проживає в Берліні, у 2013 році одержала одну з найзначніших німецькомовних літературних нагород — Премію Інгеборг Бахман) з книгою «Мабуть Естер» і Василь Махно (український поет, есеїст, перекладач, літературознавець; лауреат премій імені Степана Будного (1994), журналу «Кур’єр Кривбасу» (2008, 2009), Фонду Лесі та Петра Ковалевих (2009) та книги року BBC (2015)) зі збіркою оповідань «Листи і повітря», пише «Польське радіо».

Окрім українців за перемогу позмагаються по два автори з Литви, Румунії та по одному з Словаччини та Республіки Білорусь. До уваги брали книги авторів з 21-ї країни: Албанії, Австрії, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, України та Угорщини.

На початку вересня журі оголосить фінальну сімку, а 15 жовтня – ім’я переможця, який отримає 150 тисяч злотих (35 тисяч євро) та статуетку «Ангелус», авторства вроцлавської різьбярки Еви Россано.

Літературна нагорода Центральної Європи «Ангелус» — літературна відзнака, яку вручають щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав, лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи.

Читайте за темою:  24 сучасних українських письменники, яких варто прочитати

Вручається відзнака у Вроцлаві за найкращі прозаїчні твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур. Раніше цю нагороду отримували такі українські автори як Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Сергій Жадан.

Share.

Comments are closed.