В столиці Шотландії підняли український прапор

0

Вистава про українську Революцію гідності «Counting Sheep» завоювала приз The Scotsman Fringe First Award на фестивалі мистецтва The Fringe. На честь цієї події над театром у шотландській столиці Единбурзі замість прапора Європейського Союзу підняли стяг України. Про це повідомили українсько-канадські творці вистави Марія і Марк Марчики, передає «Укрінформ».

«Нашу фольк-оперу про події на Майдані взимку 2013-2014 рр. тут, у Шотландії, приймають з великим ентузіазмом. Уже на першому тижні фестивалю ми отримали купу премій, в тому числі The Scotsman Fringe First Award і на честь нашої перемоги над театром, де демонструється вистава, замість прапора ЄС підняли наш, український. Він майорітиме над Единбургом до кінця цього тижня», – розповіла Марія Марчик.

Фолк-опера «Counting Sheep» була створена ними, безпосередніми учасниками Майдану, разом із канадським гуртом Lemon Bucket Orkestra, лідером якого є Марк. Саундтрек вистави побудований на народних українських піснях, свого часу записаних Марією – етномузикологом і відомою українською співачкою, однією із засновників фольклорного колективу «Божичі».

Читайте за темою: Чернівецькі студенти зняли фільм про свого викладача-офіцера АТО

Глядачі беруть безпосередню участь у дійстві, яке включає і частування «майданівською гречкою», і бійку з «Беркутом», і навіть штурм барикад.

Фестиваль мистецтв The Fringe – один із найвизначніших у світі. Він щороку проводиться в Единбурзі у серпні, починаючи з 1947-го. Минулоріч він тривав 25 днів, за цей час відбулося понад 50 тисяч демонстрацій, 3314 вистав на 313 фестивальних майданчиках. Цього року він проходить з 5 до 29 серпня.

Share.

Comments are closed.