У Чернівцях стартував Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz» 

0

У Мармуровій залі Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича стартував VII Міжнародний поетичний фестиваль «Meridiаn Czernowitz». Вже вкотре захід зібрав чимало українських та іноземних письменників, літературознавців, перекладачів та шанувальників літератури.

Протягом трьох днів у Чернівцях виступить понад 30 поетів з Німеччини, Швейцарії, Австрії, Ізраїлю, Румунії, Великобританії та України.

Як повідомив президент фестивалю Святослав Померанцев, стратегічним завданням заходу є повернення Чернівців на культурну мапу Європи.

«Сотні тисяч інтелектуалів мають говорити про Чернівці, називати назву міста і створювати позитивний імідж міста в світі», – зазначив Померанцев.

Також він зауважив, що варто, аби на фестивалі Європа більше дізналася про трагедію єврейського народу, війну на сході України. Окрім того, письменники, журналісти та гості фестивалю «Meridiаn Czernowitz» мають змогу переконатися, що відбувається на Західній Україні та матимуть можливість поширити у своїх країнах інформацію про те, що Україна живе нормальним життям.

Читати за темою: Документальний фільм про відомого українського диригента

Нагадаємо, що фестиваль триватиме протягом трьох днів – з 9 по 11 вересня – у Чернівцях. Його учасниками стануть близько 30 поетів з Німеччини, Швейцарії, Австрії, Ізраїлю, Румунії, Великобританії та України. Серед них: Катя Петровська, Томас Шпар, Педро Ленц, Моніка Рінк, Роні Сомек, Макс Чоллек, Клаус Мерц, Міруна Влада, Естер Кінскі, Аді Кессар, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Олександр Ройтбурд, Андрій Любка, Артем Полежака, Ірина Цілик та ін. Однією з центральних тем фестивалю буде відзначення 75-ої річниці трагедії у Бабиному Яру.

У програмі фестивалю: поетичні читання, презентації книжок, музичні концерти, лекції, виставка графіки, читання на єврейському кладовищі, винно-поетичний вечір та ін. У рамках MERIDIAN CZERNOWITZ відбудеться одна з перших презентацій поетичної збірки Сергія Жадана «Тамплієри» і всеукраїнська прем’єра прозової книжки Андрія Любки «Кімната для печалі», а також дві публічні дискусії на теми: «Письменник і політика», «Єврейське питання – українська відповідь» (до 75-их роковин трагедії Бабиного Яру). GU

Share.

Comments are closed.